Na Cichej czas przykręcić śrubę. Więcej treningów

Poniedziałek to ostatni dzień, gdy chorzowscy piłkarze będą ćwiczyć raz dziennie
Chorzowianie rozpoczęli przygotowania do sezonu w ostatnią środę. Trener Waldemar Fornalik podkreśla, że na razie wszystko przebiega zgodnie z planem. - Rozpoczęliśmy spokojnie, a teraz będziemy sukcesywnie zwiększać obciążenia treningowe. W tym tygodniu przechodzimy już na dwa treningi dziennie. Do siłowni dojdą zajęcia na boisku - mówi szkoleniowiec.

Ruch uchodzi za zespół, który ma "końskie zdrowie" i potrafi zabiegać każdego rywala. Wydolność, wytrzymałość, szybkość - te cechy buduje się właśnie w przerwach między rundami lub sezonami.

Tegoroczna przerwa zimowa - z uwagi na czerwcowe mistrzostwa Europy - jest krótsza, niż zwykle. Na Cichej twierdzą jednak, że to nie problem. - Rozmawialiśmy na ten temat z trenerem. Łatwo policzyć, że tej zimy będziemy się przygotowywać może i krócej niż zazwyczaj, ale jednak tyle samo, co na przykład ostatniego lata. Pojedziemy więc tym samym cyklem. Nasza jesienna dyspozycja i wyniki pokazały, że trenerzy wiedzą jaką przekuć kilka tygodni przygotować na zwycięstwa w lidze - dodaje Rafał Grodzicki, kapitan niebieskich.