Były bramkarz niebieskich: Teraz Ruch jest lepszy od Śląska

Sebastian Nowak, dziś zawodnik klubu z Niecieczy, nie miał wesołej miny po środowym sparingu z niebieskimi
30-letni bramkarz grał na Cichej przez sześć sezonów. Pochodzący z Jastrzębia Zdroju piłkarz przeszedł potem do Górnika Zabrze, a teraz reprezentuje barwy pierwszoligowca z Małopolski.

- Dobrze mnie przyjęto w Niecieczy, ale zawsze to miło wrócić na Śląsk. Powiedziałem trenerowi bramkarzy Ruchu [Ryszardowi Kołodziejczykowi - przyp. red.] "Do zobaczenia w przyszłym sezonie na Cichej 6", bo przecież każdy piłkarz gra po to, żeby awansować wyżej.

- My mamy swoje cele, Ruch ma swoje. Mają dobry zespół, życzę im miejsca na pudle - mówił Nowak, który chwalił niebieskich przede wszystkim za grę w ofensywie. - Gdy ruszyli do przodu, to było to widać. Po takim meczu [Ruch wygrał 3:0 - przyp. red.] nie mamy się czym chwalić - dodał bramkarz.

Nieciecza grała kilka dni temu ze Śląskiem Wrocław (2:2), który będzie pierwszym rywalem niebieskich w rundzie rewanżowej. - Patrząc na aktualną formę tych drużyn, to lepszy jest Ruch. Do ligi zostało jednak trochę czasu, więc trudno wyciągać jakieś daleko idące wnioski po jednym sparingu - podkreśla Nowak.

Więcej o: