PZPN razem ze Śląskiem Wrocław zatrzymają kibiców Ruchu w domach?

Fani niebieskich już odliczają dni do sobotniego meczu we Wrocławiu, którym chorzowscy piłkarze zainaugurują rundę rewanżową ekstraklasy. Wiele wskazuje jednak na to, że na trybuny nie wejdą.
W poniedziałek we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu meczowi. Policja i straż pożarna wydały, niestety, negatywną opinię w sprawie organizacji sobotniego spotkania. Ich zdaniem, stadion na Maślicach pod względem bezpieczeństwa nie jest gotowy na przyjęcie kibiców gości. Na obiekcie nie ma bowiem stosownych wygrodzeń, które miałyby oddzielać od siebie kibiców Śląska i Ruchu.

Portal wroclaw.sport.pl przypomina, że Śląsk od dawna stara się w PZPN, by wszystkie wiosenne spotkania u siebie rozegrać bez kibiców gości. "Nieoficjalnie wiemy, że we wtorek Komisja Licencyjna przychyli się do wniosku wrocławskiego klubu i pozwoli mu na organizowanie spotkań bez fanów przyjezdnych. Wówczas większość z zastrzeżeń policji i straży pożarnej stanie się nieaktualna".

Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestuje m.in. Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców, który w liście do Hilarego Nowaka, przewodniczącego komisji licencyjnej, pisze m.in. "W ocenie Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem jest nieuwzględnienie wniosku klubu WKS Śląsk Wrocław o nieprzyjmowaniu kibiców gości w rundzie wiosennej 2012 roku. Zdaniem kibiców zrzeszonych w OZSK wystąpienie władz Śląska Wrocław świadczy o nieposzanowaniu ważnego uczestnika imprezy sportowej jakim są kibice".

Cały list na stronie niebiescy.pl.