Ulubieniec kibiców Ruchu Chorzów gotowy do gry

Andrzej Niedzielan pracował podczas zgrupowania w Turcji więcej niż reszta piłkarzy. Zawodnik stracił początek okresu przygotowawczego dlatego musiał gonić kolegów.
33-letni napastnik dołączył do chorzowskiej drużyny, gdy ta miała już za sobą zgrupowanie w Kamieniu koło Rybnika.

W Turcji początkowo nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składu na kolejne sparingi. Od pierwszej minuty zagrał tylko z macedońskim Vardarem Skopje. Plan zakładał, że zawodnik zejdzie z boiska, gdy sam poprosi o zmianę. Spekulowano, że stanie się to około 70. minuty. Niedzielan wytrzymał tymczasem do końca.

Po tym meczu Włodzimierz Duś, fizjoterapeuta niebieskich powiedział działaczom, że Niedzielan jest już gotowy do gry.

Dariusz Smagorowicz, główny udziałowiec Ruchu podkreśla, że piłkarz zaliczył wiele dodatkowych zajęć na siłowni, żeby dorównać lepiej wytrenowanym kolegom.

Kibice chorzowskiej drużyny czekają na powrót Niedzielana do podstawowego składu Ruchu.Strona www.niebiescy.pl opublikowała wyniki sondy, z której wynika, że aż 86 procent fanów 14-krotnych mistrzów Polski uważa, że ponowne zakontraktowanie Niedzielana to dobry pomysł.

Co ciekawe, gdy piłkarz po raz pierwszy - półtora roku temu - związał się z klubem z Cichej, to transfer chwaliło 84 procent sympatyków niebieskich.