Sport.pl

Nowy prezes Ruchu: Najważniejsze, to zatrzymać trenera. Zmiany w zarządzie

Nowy prezes Ruchu Chorzów, Dariusz Smagorowicz, podkreśla, że przejęcie klubowych sterów to duża odpowiedzialność. - Czuję ją od dłuższego czasu - zapewnia.
Dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej niebieskiej spółki, sponsor i główny udziałowiec, zastąpił na stanowisku prezesa Katarzynę Sobstyl, która kierowała klubem od kwietnia 2006 roku.

Decyzję podjęła w czwartek rada nadzorczej spółki. Poprzedziły ją zmiany w statucie spółki, które Ruch potwierdził w środę. Przypomnijmy, że o ewentualnym odwołaniu zarządu mówiło się już wcześniej, ale nie udawało się to, gdyż podczas spotkań rady brakowało kworum.

Razem z Sobstyl członkami zarządu przestali też być Mirosław Mosór i Miłosz Stawecki. Wszyscy pozostają jednak w klubie i - w dużym uproszczeniu - będą odpowiadać za marketing, finanse i sport.

Na czele jednoosobowego zarządu stoi Smagorowicz.

- Czasy są niepewne, więc trzeba mocno złapać za stery - mówi nowy prezes, który lubi spędzać wolny czas żeglując. - Czuję dużą odpowiedzialność za losy klubu i będę starał się z całych sił, żeby nie zawieść - podkreśla Smagorowicz, który za priorytet stawia sobie przedłużenie kontraktu z trenerem Waldemarem Fornalikiem.

Przypomnijmy, że dotychczasowa umowa szkoleniowca przestanie obowiązywać z końcem sezonu. - Chciałbym szybko doprowadzić do finalizacji nowego kontraktu - zaznacza prezes.

Miejsce przewodniczącego rady nadzorczej, które zwolnił Smagorowicz, zajął Aleksander Kurczyk. Akcjonariusz i sponsor Ruchu, związany m.in. z branżą medyczną i hotelarską, był wcześniej członkiem tego gremium.

W najbliższych dniach prezes i przewodniczący planują spotkanie z mediami podczas, którego wyjaśnią powody zmian organizacyjnych. - Wszystkim nam zależy na wzmocnieniu Ruchu - zaznacza Smagorowicz.

Jak oceniasz okres prezesury Katarzyny Sobstyl?
Więcej o:
Komentarze (1)
Nowy prezes Ruchu: Najważniejsze, to zatrzymać trenera. Zmiany w zarządzie
Zaloguj się
 • grzako

  Oceniono 2 razy -2

  PILNE!????
  dariusz szpakowski prezesem pzpn???
  pilne, sensacja, skandal
  to jest gó... a nie dziennikarstwo
  to jest gó..., manipulacja, robienie z ludzi idiotów
  jesteście chorzy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX