Sport.pl

Nowy przewodniczący rady nadzorczej Ruchu: sukcesy sportowe na równi z biznesowymi

Aleksander Kurczyk zastąpił na stanowisku przewodniczącego Dariusza Smagorowicza, który został nowym prezesem niebieskich.
Kurczyk jest współwłaścicielem spółki StyleHotels, w hotelach której zawodnicy Ruchu spędzają przedmeczowe zgrupowania oraz zapewnia catering w trakcie spotkań ligowych i pucharowych organizowanych na stadionie przy Cichej.

Biznesmen zarządza również firmą Ado-Med., która dba o zdrowie sportowców.

- Jestem nie tylko przedsiębiorcą, ale także wielkim kibicem piłki nożnej i odkąd pamiętam, sympatyzuję z chorzowskim klubem. Kilka miesięcy temu postanowiłem się związać z niebieskimi, a teraz dostałem szansę, aby z jeszcze większym zaangażowaniem wspierać moją ulubioną drużynę. Zależy mi na tym, by profesjonalnie promować piłkę nożną i sprawić, aby Ruch nie tylko odnosił sportowe sukcesy, ale także mógł się pochwalić osiągnięciami w świecie biznesu - wyjaśnia akcjonariusz spółki.

Smagorowicz jest pewny, że wspólnie z nowym przewodniczącym stworzą zgrany zespół.

- Zespół, który w tych niełatwych dla biznesu czasach sprawi, że Ruch będzie nadal nowoczesnym i sprawnie funkcjonującym przedsiębiorstwem z ogromnymi perspektywami rozwoju.

Zależy mi na tym, aby Ruch intensywnie się rozwijał i stworzył odpowiednie zaplecze dla drużyny, która świetnie sobie radzi na ligowych boiskach. Planuję inwestować w spółkę kolejne środki i zadbać o zwiększenie kapitału - deklaruje nowy prezes.

Więcej o: