Sport.pl

Śląskie miasto chce się reklamować na strojach Ruchu. I to nie Chorzów!

Informacja jest na razie nieoficjalna, ale brzmi wiarygodnie. Na strojach piłkarzy z Cichej mają się reklamować Świętochłowice.
Sąsiadujące z Chorzowem Świętochłowice uchodzą za "niebieskie" miasto, w którym mieszkają przede wszystkim sympatycy Ruchu.

Miejscowy klub Śląsk gra dziś w lidze okręgowej, w której po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie miejsce z małymi szansami na utrzymanie.

Największe sukcesy świętochłowiccy piłkarze odnosili przed wojną, gdy trzykrotnie grali w pierwszej lidze (1928, 1935, 1936). Najwyższe, piąte, miejsce zajęli w roku 1936.

Najsłynniejszym wychowankiem Śląska był Ewald Cebula - reprezentant kraju, który zdobywał tytuły mistrza Polski z Ruchem (jako piłkarz i trener) oraz z Górnikiem (trener).

Cebula był też szkoleniowcem reprezentacji Polski. Siedział na trenerskiej ławce razem z Tadeuszem Forysiem, gdy biało-czerwoni pokonali na Stadionie Śląskim ZSRR (2:1) w 1957 roku.

Ruch i Śląsk łączy data powstania (1920) oraz barwy: niebiesko-białe. Osoba związana z chorzowskim magistratem, która zna kulisy rozmów, twierdzi, że Świętochłowice będą się reklamować na rękawach koszulek Ruchu. Biuro prasowe Urzędu Miasta w Świętochłowicach potwierdziło nam, że jest przygotowywana konferencja prasowa na ten temat.

Więcej o:
Komentarze (3)
Śląskie miasto chce się reklamować na strojach Ruchu. I to nie Chorzów!
Zaloguj się
 • Gość: asd!

  Oceniono 2 razy 0

  Lipiny zawsze z KSG!

 • kronikarz99

  Oceniono 1 raz -1

  ano właśnie: "przede wszystkim sympatycy Ruchu" - ale NIE TYLKO!!

  i nie wszyscy życzą sobie wydawania publicznych pieniędzy na Ruch, gdy Śląsk ledwo zipie, a stadion na Skałce się rozpada...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX