Świętochłowice za Górnikiem? Kibice Ruchu głośno protestują

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Świętochłowicami, a chorzowskim klubem nie spotka się z entuzjazmem wszystkich mieszkańców miasta.
Podczas konferencji prasowej, podczas której podpisano porozumienie o współpracy, dziennikarka lokalnych mediów przypomniała, że w Świętochłowicach mieszkają też fani Górnika i wskazała na dzielnice Chropaczów i Lipiny.

Na sali zaraz się zrobiło się głośniej, a grupka fanów niebieskich zaśpiewała "Świętochłowice, najlepsi Ruchu kibice".

Dawid Kostempski, prezydent miasta stwierdził, że to najlepsza odpowiedź na jej wątpliwości i powtórzył, że zdecydowana większość mieszkańców Świętochłowic kibicuje jednak niebieskim.

Prezydent zdradził, że to fani Ruchu namawiali go by miasto rozpoczęło formalną współpracę z chorzowskim klubem. - Przyszli do mnie do gabinetu, a ja doceniam ich głosy - mówił.

Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich chwalił wybór i podkreślał, że Świętochłowice wiążą się z najmocniejszą dziś piłkarską marką na Śląsku. - Wspólna promocja na pewno nas wzmocni - dodał.

Piłkarze Ruchu na pewno będą odwiedzać świętochłowickie szkoły. Klub będzie brał też udział w innych akcjach promujących miasto. - To dopiero początek. Chcemy być na teranie Świętochłowic bardziej aktywni. Podpisanie umowy jest jak iskierka, która ma rozpalić ogień - zakończył Smagorowicz.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »