Ruch planuje ekspansję na inne śląskie miasta, a także... Sosnowiec!

Podpisanie umowy o współpracy ze Świętochłowicami to tylko początek.Ruch chce też iść pod rękę z innymi miastami z naszego regionu. Lista jest długa.
Kibice niebieskich mieszkają na całym Śląsku i jak się okazuje potrafią skutecznie lobbować za swoją drużyną. Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic - z reklamą, których będą grać przynajmniej do końca sezonu chorzowscy piłkarze - zdradził, że fani Ruchu odwiedzili go w gabinecie i namawiali do wsparcia czternastokrotnych mistrzów Polski.

Działacze Ruchu zapewniają, że wkrótce podpiszą podobne umowy z innymi miastami. Na Cichej nie mówią o szczegółach, ale najbardziej prawdopodobnie kierunki to Siemianowice Śląskie i Mikołów.

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu, w przypływie dobrego humory powiedział nawet, że warto postarać się o współpracę z Sosnowcem.

Trudno sobie wyobrazić, że władze zagłębiowskiego miasta wspierają śląski klub, ale i tak postanowiliśmy zapytać. - To niemożliwe. Nawet jeżeli mielibyśmy wolne środki na reklamę to wolelibyśmy je przeznaczyć na dofinansowanie naszych piłkarzy i hokeistów. W Sosnowcu najważniejsze zawsze będzie Zagłębie - podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Co ciekawe oficjalna strona Ruchu publikuję listę fan klubów na której znajduje się również... "FC Sosnowiec".

Cała lista liczy sobie ponad czterdzieści pozycji, a za większością kryją się właśnie miasta, gdzie kibicuje się również niebieskim.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »