Sport.pl

Ruch planuje ekspansję na inne śląskie miasta, a także... Sosnowiec!

Podpisanie umowy o współpracy ze Świętochłowicami to tylko początek.Ruch chce też iść pod rękę z innymi miastami z naszego regionu. Lista jest długa.
Kibice niebieskich mieszkają na całym Śląsku i jak się okazuje potrafią skutecznie lobbować za swoją drużyną. Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic - z reklamą, których będą grać przynajmniej do końca sezonu chorzowscy piłkarze - zdradził, że fani Ruchu odwiedzili go w gabinecie i namawiali do wsparcia czternastokrotnych mistrzów Polski.

Działacze Ruchu zapewniają, że wkrótce podpiszą podobne umowy z innymi miastami. Na Cichej nie mówią o szczegółach, ale najbardziej prawdopodobnie kierunki to Siemianowice Śląskie i Mikołów.

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu, w przypływie dobrego humory powiedział nawet, że warto postarać się o współpracę z Sosnowcem.

Trudno sobie wyobrazić, że władze zagłębiowskiego miasta wspierają śląski klub, ale i tak postanowiliśmy zapytać. - To niemożliwe. Nawet jeżeli mielibyśmy wolne środki na reklamę to wolelibyśmy je przeznaczyć na dofinansowanie naszych piłkarzy i hokeistów. W Sosnowcu najważniejsze zawsze będzie Zagłębie - podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Co ciekawe oficjalna strona Ruchu publikuję listę fan klubów na której znajduje się również... "FC Sosnowiec".

Cała lista liczy sobie ponad czterdzieści pozycji, a za większością kryją się właśnie miasta, gdzie kibicuje się również niebieskim.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (8)
Ruch planuje ekspansję na inne śląskie miasta, a także... Sosnowiec!
Zaloguj się
 • coelestis

  Oceniono 15 razy 5

  kolego juhang popatrz na swój czerwony Górnik. Ruch to solidna przedwojenna firma a Twój Górnik fortpoczta czerwonej zarazy ,która przyszła do Polski ze wschodu w 1948 roku zakładając klub w Zabrzu.

 • Gość: jamaic

  Oceniono 7 razy 1

  na księżycu spytajcie....

 • Gość: ruch

  0

  jedyny Ruch jaki można zaobserwować w Sosnowcu i na Zagłębiu wygląda podobnie do tego ---> https://bi.im-g.pl/im/7/9824/z9824267X,Nowy-kiosk-Ruchu.jpg

 • hejterhoolsnapinka

  Oceniono 10 razy 0

  Jaka Bzdura !!!Cały Sosnowiec jest z Zagłębiem 100% tak jak Zabrze za Górnikiem!!!
  A ta Publikacja na stronie Ruchu to jakiś żart !!!
  Hahahaha dobre Gliwice z Ruchem jak Gliwice są za Górnikiem 55% i Piastem 45% a gdzie Ruch? tam nigdy nie był Ruch!!tak samo jest w Tychach gdzie 90% ludzi jest z Gieską Tychy!!!
  Żory są podzielone na Górnik i Ruch.
  Ruda Śląska to już 3 kluby na północy z Polonią Bytom około 5-10% a reszta Ruch i Górnik tam dominują !!!

 • ggold

  Oceniono 5 razy -1

  Już wiecej głupich nie znajdą kto wolałby pwspierać nie swój klub no poza Świętochłowicami no ale to miasto od lat jest synonimem bogactwa i perfekcyjnego zarządzania a kto bogatemu zabroni?

 • juhang

  Oceniono 12 razy -4

  zwykła propaganda jak za dawnych dobrych lat, niech sobie jeszczestrzelą flagę "Ruch Chorzów - komuno wróć"i będzie to tak samo adekwatne jak ten wirtualne fankluby rozsiane wszędzie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX