Sport.pl

Partner Ruchu buduje potężną grupę kapitałową. Kolejni sponsorzy niebieskich?

Współpraca z Węglokoksem nie mogła się lepiej rozpocząć. Zwycięski mecz z Wisłą był pierwszym spotkaniem podczas, którego niebiescy reklamowali największego polskiego eksportera węgla.
Logo Węglokoksu znalazło się nie tylko na koszulkach, ale i bandach okalających boisko. - W poniedziałek przejrzałem gazety i portale internetowe, a tam też króluje Ruch, a logo naszego partnera jest doskonale widoczne. Właśnie o taką reklamę i formę współpracy nam chodzi - mówi Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich.

O sile Ruchu można się przekonać wpisując hasło "węglokoks" w wyszukiwarce internetowej google. Wśród pierwszych kilkudziesięciu wskazań dotyczących "wiadomości" tylko jedno nie odnosi się do mariażu firmy z klubem piłkarskim.

- Nasza współpraca ma charakter strategiczny. Długo się zastanawialiśmy przed jej podpisaniem. Ruch nie byłem jedynym klubem który chciał się z nami związać. Nie chcę mówić o szczegółach, ale na nasz adres wpłynęło wiele aplikacji od klubów z ekstraklasy - mówi Jerzy Podsiadło, prezes i dyrektor generalny firmy.

Węglokoks buduje obecnie grupę kapitałową, w skład, której wchodzą m.in. gliwicka Huta Łabędy, Zakład Wzbogacania Węgla "Julian" w Piekarach Śląskich, Węglozbyt S.A, Nadwiślańska Spółka Energetyczna czy Inter Balt - operator usług portowych nad polskim morzem.

Czy wśród tych firm można też szukać przyszłych sponsorów klubu z Cichej? W czasie spotkania podczas, którego podpisywano umowę z Węglokoksem prezes Smagorowicz powiedział, że wkrótce klub pochwali się kolejną umową.

- Dobre wieści dotyczą sponsorów, którzy już są z nami i są zainteresowani kontynuowaniem współpracy - dodaje prezes.

Więcej o:
Komentarze (19)
Partner Ruchu buduje potężną grupę kapitałową. Kolejni sponsorzy niebieskich?
Zaloguj się
 • ulanzalasem

  Oceniono 4 razy 4

  Czy ta współpraca nie jest podyktowana jakimiś innymi powodami jak to, że trzeba trochę $ gdzieś wrzucić czy nagłym przypływem sympatii polityków ?
  Abstrahując od Ruchu dzisiaj, które kluby mają kasę ? Wisła - Cupiał, Cracovia - Filipiak, Legia - ITI, Polonia - Wojciechowski, Lech - Rutkowski itd. Po drugiej stronie mamy kluby, które istnieją wyłącznie dzięki naszym państwowym firmom, Bełchatów - PGE~Skarb Państwa, który ma 61,89% akcji, itd. itp. Jedni mają szczęście i kluby usytuowane w największym miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Gdańsk inni mają państwowych sponsorów - reszta praktycznie nie ma szans, poza nielicznymi przypadkami.

 • donpedroso

  Oceniono 4 razy 2

  Artykuł pod względem interpunkcji napisany przepiękną polszczyzną...
  Tu się należy powrót nawet nie do liceum, ale do podstawówki.

 • artur74

  Oceniono 18 razy 2

  Nigdy nie byłem kibicem Ruchu Chorzów ale coraz bardziej zaczynam szanować ten klub. Wielkie uznanie dla klubu, który nie miał takiego szczęścia, jak Legia, któremu HGW-u sprezentowała stadion za pół miliarda złotych! Ruch w zestawieniu z nowoczesnym stadionem byłby pierwszą siłą polskiej piłki nożnej!
  Na szczęście sponsorzy w końcu zauważają potencjał drzemiący w Ruchu.

 • Gość: i

  Oceniono 2 razy 0

  a ile oni moga dostawac za te reklame na koszulkach? to milon zlotych za sezon ma radykalnie zmienic sytuacje finansowa klubu? panowie, bo pekne ze smiechu.

 • muminos1975

  Oceniono 7 razy -1

  ale to państwowa kasa

 • lukiluk0101

  Oceniono 7 razy -3

  Capdła zyja tym że zdobędą majstra zejdzcie na ziemie macie 2 mecze w Warszawie i niestety tam beda dwie porażki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX