Sport.pl

Ruch Chorzów fiatem panda goni Legię w audi A6

Niebiescy depczą po piętach liderowi ekstraklasy z Warszawy chociaż porównując pieniądze jakimi obracają w obu klubach nie powinni mieć na to żadnych szans.
Na siedem kolejek przed końcem rozgrywek trzeci Ruch traci do Legii tylko trzy punkty. W wielkanocną sobotę drużyny zmierzą się na Łazienkowskiej - to spotkanie może rozstrzygnąć o losach tytułu.

Czego klub z Warszawy mógłby się nauczyć na Śląsku? Na pewno efektywnego wydawania pieniędzy.

Według przedsezonowych informacji roczny budżet Legii (75 milionów złotych) jest pięć razy większy od tego jaki mają do dyspozycji na Cichej (15).

Kwoty stają się bardziej realne, gdy przeliczymy ile kosztuje dzienne utrzymanie niebieskich.

To około 40 tysięcy złotych. Oznacza to, że na Cichej mogliby dzień w dzień - przez cały rok - kupować nowego fiata panda w wersji zdecydowanie lepszej niż podstawowa.

Na Legii na takie auto pewnie by nawet nikt nie spojrzał. Budżet warszawskiego klubu wystarczyłby do zakupu 365 limuzyn klasy audi A6 za około 200 tysięcy złotych każda.

Panda nie powinna mieć z audi żadnych szans, a jednak na piłkarskim boisku trzyma się nieźle.

Dodajmy, że jeden punkt Ruchu zdobyty w lidze kosztował dotąd około 360 tysięcy złotych. W Warszawie za jedno oczko zapłacono jak na razie 1,7 miliona złotych.

Więcej o:
Komentarze (7)
Ruch Chorzów fiatem panda goni Legię w audi A6
Zaloguj się
 • jessica177

  Oceniono 20 razy 16

  ale łegła nie ma KIBICÓW takich jak my , nie ma NAJLEPSZEGO TRENERA !!!! I nie daje SERCA !!!!! a NASI PIŁKARZE DAJĄ Z SIEBIE WSZYSTKO!!!!!! i za to ICH KOCHAMY

 • Gość: .

  Oceniono 8 razy 8

  pieniadze to nie wszystko !

 • Gość: leo

  Oceniono 7 razy 7

  a ja mam pandę i nie narzekam-zero awarii

 • Gość: d1

  Oceniono 3 razy 3

  widac, ze masz gorszy dzien, nie spinaj sie

 • Gość: anonim

  Oceniono 4 razy 2

  smieszny artykulik, nic nie wnoszace przeliczenia na samochody, a tytul artykulu jak z 'Faktu' - panowie redaktorzy, nie znizajcie sie do takiego poziomu...

 • Gość: Thiago

  Oceniono 22 razy -18

  Ojej jaki ten ruch wspaniały... Tylko zobaczcie ile Legii idzie kasy na utrzymanie pieknego stadionu a co ma ruch? Skansen! Módlmy się by nie awansowali do pucharów bo bedzie wstyd na całą europę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX