Niebiescy, kibicujcie sobie wszędzie, tylko nie w Silesia City Center

Fani Ruchu Chorzów mieli oglądać mecze swojej drużyny w restauracji Bierhalle, mieszczącej się w Silesia City Center, największym centrum handlowym na Śląsku. Wygląda na to, że skończy się tylko na jednej transmisji
Restauracja w SCC w Katowicach została patronem Ruchu zaledwie przed kilkoma dniami, a sobotni mecz z Widzewem w Łodzi był pierwszym, który fani chorzowskiej drużyny mogli oglądać właśnie jej wnętrzach. Z okazji skorzystało około 140 kibiców (według szacunków strony www.niebiescy.pl) Ruchu, ale SCC podaje, że mecz oglądało u nich około 200 osób.

- Ze swej strony postaraliśmy się jak najlepiej zabezpieczyć imprezę. Wokół centrum pojawiły się patrole policji, wzmocniliśmy też naszą ochronę. Wszystko przebiegało spokojnie. Jedynie, gdy kibice opuszczali centrum, to na pasażu zrobiło się na moment bardzo głośno - mówi Tomasz Pietrzak z biura prasowego SCC.

Z jego wypowiedzi wynika jednak, że organizacja kolejnych tego typu imprez stoi pod znakiem zapytania. - O planach zorganizowania takiej imprezy restauracja Bierhalle poinformowała nas dopiero na dzień przed meczem. To było dość nieodpowiedzialne. Nasz najemca chyba nie znał do końca realiów. SCC znajduje się w dzielnicy Dąb, która jest ściśle związana z GKS-em Katowice. Wiem, że na niedzielę planowane było spotkanie z piłkarzami Ruchu. Wydaliśmy jednak naszemu najemcy zakaz ponownego organizowania takich imprez. Silesia City Center nie chce być kojarzona z żadną partią, religią czy klubem sportowym. Właśnie dlatego pojawiła się ostra reakcja z naszej strony - wyjaśnia Pietrzak.

Armin Orlik, kierownik Bierhalle podkreśla, że niedzielna impreza została przeniesiona w inne miejsce z powodów technicznych, a jej organizatorem nie była restauracja, ale stacja Canal +.

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu wyjaśnia, że czwórka piłkarzy wraz z rodzinami na prośbę Canal + oglądała i komentowała mecz Polonii Warszawa ze Śląskiem Wrocław.

- Zawodnicy spotkali się w chorzowskim hotelu Arsenal Palace. Stawiam, że to była znakomita reklama dla tego miejsca - mówi.

Czy w sobotę, gdy Ruch zagra na wyjeździe z Legią Warszawa, Bierhalle ponownie zaprosi do wspólnego oglądania kibiców niebieskich. - Czy wypowiedzi z biura prasowego SCC są oficjalne? Czekam na oficjalne pismo w tej sprawie - wykręca się od odpowiedzi Orlik, a prezes Smagorowicz mówi, że ktoś dziwnie się tutaj zachowuje.