Poważnie osłabienie Ruchu. W Krakowie bez Marka Zieńczuka

Pomocnik niebieskich po ligowym spotkaniu z Legią zgłosił kontuzje uda. Zieńczuk nie zagra we wtorkowym meczu z Wisłą, którego stawką jest awans do finału Pucharu Polski.
34-letni piłkarz w ostatnich tygodniach nie może spokojnie pracować nad formą. Najpierw doskwierał mu uraz kręgosłupa, teraz ma problem z udem.

W Krakowie nie zagra też Rafał Grodzicki - kapitan będzie pauzował z powodu żółtych kartek oraz Łukasz Burliga. Zawodnik wypożyczony do chorzowskiego klubu z Wisły ma w umowie zapis, który uniemożliwia mu grę przeciwko krakowskiej drużynie.

Ruch wygrał w pierwszym meczu na Cichej 3:1. Czy to wystarczy do awansu? - Prowadzimy po "pierwszej połowie" dwiema bramkami, ale w Krakowie absolutnie nie zamierzamy tylko bronić tej zaliczki - mówi Waldemar Fornalik. - Taka taktyka, polegająca na skupianiu się jedynie na obronie, mogłaby się okazać zgubną. Dlatego musimy zagrać tak jak do tej pory graliśmy wiosną - czyli agresywnie, konsekwentnie, zdyscyplinowanie i szukać swoich szans na zdobycie bramki - dodaje trener.