Sport.pl

Ruch bez Zieńczuka i Straki. Kto będzie wykonywał rzuty wolne?

Niebiescy mogą w derbach stracić swój wielki atut, jakim dotąd były stałe fragmenty gry
Ruch Chorzów i Górnik Zabrze są zbudowane w podobny sposób. Specjaliści oceniają, że ich siłą jest przede wszystkim zespołowość. Nie da się jednak ukryć, że śląskie ekipy mają swoich liderów, którzy przesądzają o losach spotkań. Na Cichej w tej roli dobrze czują się chociażby Marek Zieńczuk czy Arkadiusz Piech, a w Zabrzu Prejuce Nakoulma.

- Nie da się zbudować zwycięskiej drużyny bez indywidualności. Ruch wygrał dzięki indywidualnościom niejeden mecz - zaznacza Adam Nawałka, trener zabrzan.

Zieńczuk, który wykonuje w Ruchu większość stałych fragmentów gry - wielkiego atutu niebieskich - nie jest w pełni sił. Z powodu urazu uda opuścił wtorkowy mecz z Wisłą Kraków w półfinale Pucharu Polski. Trener Fornalik nie potrafi przesądzić, czy Zieńczuk będzie do jego dyspozycji podczas derbów. Piłkarz nie trenuje z zespołem. Na boisku na pewno zabraknie pauzującego za kartki pomocnika Gabora Straki, kolejnego zawodnika odpowiedzialnego za wykonywanie rzutów wolnych i rożnych.

- Trener już nas uczulał na to, że Ruch potrafi ustawić sobie mecz jednym rzutem wolnym czy rożnym. Musimy na to uważać - zaznacza Michał Pazdan, kapitan Górnika.

Kto pod nieobecność Zieńczuka i Straki weźmie na siebie ciężar wykonywania stałych fragmentów gry? Największe szanse dajemy Łukaszowi Janoszce i Marcinowi Malinowskiemu.

Niedzielne Wielkie Derby Śląska rozpoczną się o godz. 17.

Więcej o:
Komentarze (2)
Ruch bez Zieńczuka i Straki. Kto będzie wykonywał rzuty wolne?
Zaloguj się
  • Gość: NiebieskieUSA

    0

    Malinowski sobie poradzi i moze okaze sie jeszcze lepszy, niz Zienczuk i Straka. 3:2 dla Ruchu.

  • jessica177

    0

    i tym razem DAMY RADĘ!!! POZDRAWIAM NIEBIESKICH

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX