Ruch oświadcza: Odcinamy się od przemocy i chuligaństwa

Burdy pseudokibiców podczas Wielkich Derbów Śląska zaniepokoiły i zasmuciły władze niebieskich.
Klub opublikował w tej sprawie oświadczenie:

"Ruch Chorzów jednoznacznie potępia i odcina się od aktów przemocy i chuligaństwa, które miały dziś miejsce na stadionie. Nie chcemy, aby klub i jego prawdziwi kibice w jakikolwiek sposób byli utożsamiani z tymi zdarzeniami i z ich sprawcami.

Zależy nam na tym, aby organizowane przy Cichej rozgrywki sportowe wzbudzały tylko pozytywne emocje i w żaden sposób nie były kojarzone z nagannym zachowaniem pseudokibiców i łamaniem prawa. Postępowanie niewielkiej grupy osób zasiadających na trybunach w trakcie dzisiejszego spotkania między Ruchem Chorzów, a Górnikiem Zabrze nie pozwalało skoncentrować się zawodnikom na grze, konstruowaniu akcji, a w efekcie mogło nawet przeszkodzić w wywalczeniu zwycięstwa.

Jesteśmy przekonani, że dla naszych prawdziwych sympatyków, którzy wspierają Ruch i wierzą, że klub może osiągać jeszcze większe sukcesy sportowe i marketingowe, kibicowanie ulubionej drużynie to także współodpowiedzialność za jej pozytywny wizerunek i pełna świadomość, że karygodnym i niewłaściwym zachowaniem można go nadszarpnąć.

Postaramy się zrobić wszystko, aby w przyszłości nie dopuścić do tego typu sytuacji na stadionie Ruchu Chorzów. Dzięki systemowi monitoringu zainstalowanemu na naszym obiekcie wyciągniemy konsekwencje wobec osób, które sprowokowały zamieszki i obejmiemy je zakazami stadionowymi.

Zapewniamy naszych sympatyków, że zależy nam na tym, aby w trakcie spotkań rozgrywanych na naszym stadionie czuli się bezpiecznie i komfortowo i mogli skupić się tylko na efektownym widowisku sportowym".