Sport.pl

Pseudokibice Ruchu i Górnika podali rękę policji. To już koniec Cichej?

Chuligańskie burdy podczas Wielkich Derbów Śląska mogą mieć dla chorzowskiego klubu bardzo poważne konsekwencje.
Dotkliwe kary finansowe są pewne. Gorzej, że stadion prawdopodobnie zostanie zamknięty do końca sezonu. Pozytywny scenariusz zakłada, że na dwa ostatnie mecze z Lechią Gdańsk i Cracovią będzie otwarta trybuna kryta, na której usiądą posiadacze karnetów.

Gorzej, że zajścia na Cichej mogą spowodować, że Ruch już nie otrzyma na ten obiekt licencji na grę w Ekstraklasie.

Wojciech Todur: Czy sprawców zamieszek uda się wyłapać?

Krzysztof Hermanowicz, kierownik ds. bezpieczeństwa Ruchu: Właśnie trwa zgrywanie materiałów ze stadionowego monitoringu. Danych do analizy będzie dużo, gdyż mecz był monitorowany z kilku niezależnych źródeł. Identyfikacja będzie jednak bardzo trudna. Osoby, które dopuściły się chuligańskich czynów były zamaskowane. Część osób była przebrana w kombinezony. Miałem wrażenie, że po stadionie biega brygada szambonurków.

Czy klub już oszacował straty?

Policja zabroniła nam wchodzić na zdewastowane sektory. Z pobieżnych oględzin zaraz po meczu wynika, że zostały zniszczone 134 krzesełka, dwie przenośnie ubikacje i bramy odgradzające sektory.

Czy dało się temu zapobiec?

Taka grupa jest trudna do opanowania. Na sektorach nie ma policji, ani ochroniarzy, więc mogą w spokoju się zorganizować i uderzyć.

To co się stało jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Ruch walczy o mistrzostwo, ma szanse na Puchar Polski. Dla klubu i kibiców to naprawdę dobry czas. Tymczasem grupa nieodpowiedzialnych osób wbija klubowi nóż w plecy.

Pseudokibice tak nienawidzą policji, a teraz podali jej rękę. Dali argument za tym, żeby zamknąć stadion. Przyszłość Cichej od pewnego czasu wisiała na włosku. Teraz będzie trudno ją obronić...

Czy stadion Ruchu powinien zostać zamknięty po ostatnich Wielkich Derbach Śląska?
Więcej o:
Komentarze (49)
Pseudokibice Ruchu i Górnika podali rękę policji. To już koniec Cichej?
Zaloguj się
 • przygarnijkropka77

  Oceniono 38 razy 26

  Kaj my żyjemy?Przecież tubylcy lepiej są wychowani.W sobotę był szpil Schalke-BVB czy widzieliście tam jakichś frajerów co rzucają racami ,wyrywają stołki i udają kozaków (bo tylko tyle umieją)?
  Ryj zasłonięty i kozak.Żenada

 • janulo01

  Oceniono 23 razy 13

  Bo w Polsce trzeba takich przepisów prawa by policja mogła w sytuacjach zamieszek i niszczenia mienia użyć broni z amunicją ostrą ! Gdy wystrzela się trochę tego bydła kibolskiego, bandytów stadionowych będzie na meczach spokój !

 • okul_wr

  Oceniono 20 razy 12

  Jak się wpuszcza szambonurków na stadion , nie dziwne, że później stadion wygląda jak kupa g...

 • konradzio0204

  Oceniono 18 razy 10

  gdyby było tak jak w angli to nikt by sie nie patyczkował wlepili by im kary że by im w buty poszło z tego co wiem to tam w trakcie meczu nie można stać bo są za to kary

 • zizou105

  Oceniono 20 razy 10

  Dlaczego zamykać stadion? Zamknąć się powinno chuliganów-w więzieniach. W Niemczech w tamtym roku też były burdy, z udziałem kibiców Eintrachtu i nie zamknęli stadionu, tylko wyłapali wszystkich idiotów i odpowiednio ukarali.

 • lutek47

  Oceniono 21 razy 9

  Jacy kibice ? to ćpuny ,złodzieje,bandziory..

 • teclaw

  Oceniono 40 razy 8

  A co to za flaga "oberschliesen" ....? Kibice Wielkiego Ruchu uważają się za niemców czy to może piłkarzy uważaja za niemców...?

  Pozdro z Wlkp.

 • lewica_sk

  Oceniono 9 razy 7

  w jakim celu bydlo wybieglo na murawe?
  napie...c mogli sie w lesie, przed, po lub w trakcie meczu.
  race niech sobie na chacie odpala.
  powinni zamknac ten jak i inne stadiony, zamkna clige na rok czy dwa. chociaz wtedy pewnie sie na koszykowke przeniesie ten syf

 • rezun-one

  Oceniono 16 razy 6

  Patologia Polskich sędziów ma wpływ na sytuację na stadionach.
  Wyroki na kiboli to parodia wymiaru sprawiedliwości.
  Politycy PiS i SP jeszcze utwierdzają kiboli w poczuciu bezpieczeństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX