Sport.pl

Policja zatrzymała pięć osób po chuligańskich burdach podczas WDŚ

Grzywny, a także kary więzienia grożą mieszkańcom Gliwic, Rybnika, Chorzowa, Katowic i Zabrza.
Justyna Dziedzic, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zaznacza, że to dopiero początek działań operacyjnych związanych w burdami podczas meczu na Cichej. - Trwa właśnie analiza zarejestrowanego materiału wideo. Nie opieramy się tylko na klubowym monitoringu. Mamy też własne źródła. Grupę kibiców filmowała też kamera zamontowana na specjalnym samochodzie. Ten działał z pewnej odległości, ale zapewniam, że skutecznie - podkreśla policjantka. Przed mundurowymi trudne zadanie, gdyż cześć chuliganów była zamaskowana. - Rzeczywiście, była grupa chuliganów ubrana w takie same kombinezony - potwierdza Dziedzic.

Bezpośrednio po meczu zatrzymano pięć osób. Kary grożą 28-letniemu mieszkańcowi Gliwic oraz 23-letniemu kibicowi z Rybnika. - Obaj chcieli wnieść na stadion petardy i środki pirotechniczne. To czyn zagrożony karą nawet pięciu lat więzienia - precyzuje Dziedzic.

24-letni chorzowianin oraz 40-letni katowiczanin odpowiedzą za wtargnięcie na murawę i przebywanie w miejscu zabronionym.

27-letni zabrzanin - kolejny zatrzymany - odpowie prawdopodobnie za czynną napaść na policjanta. Chuligan miał rzucać w mundurowych kamieniami.

Organizator zgłosił również, że po meczu grupa kibiców z Zabrza nie chciał opuścić stadionu. - Doszło to tzw. zakłócenia miru, a to także podlega karze - wyjaśnia Dziedzic.

Policja potwierdza również, że do pierwszego starcia z udziałem kibiców doszło jeszcze przed spotkaniem. - Zabrzańska grupa, która podróżowała na mecz pociągiem zaciągnęła przed stacją w Batorym hamulec ręczny. Część osób opuściła pociąg dążąc do starcia z kibicami Ruchu. Policja użyła m.in. broni gładkolufowej - mówi oficer prasowy.

Policja otrzymała też zgłoszenie o zniszczeniu samochodu, pod który chuligani wrzucili petardę.

Więcej o:
Komentarze (5)
Policja zatrzymała pięć osób po chuligańskich burdach podczas WDŚ
Zaloguj się
 • goolfista

  Oceniono 9 razy 9

  I stoi sobie takie ch** wie co zamaskowane i celuje do przechodzących ludzi. Nie ma co bohater...Maska na ryju, strzelba w ręku. Powinni sprawdzać kogo przyjmują do policji. Często są to zakompleksieni nieudacznicy którzy pracą w policji chcą nadrobić swoje braki. A jak przychodzi co do czego by się wykazać, to odważnych nie ma. Kto zlecił zabójstwo Papały? Kto zlecił zabójstwo Olewnika? Gdzie jest Iwona z Sopotu? Ale po 300zł podwyżki to łapy wyciągają.

 • antylato

  0

  ciekawe są informacje o tym że kibice Górnika nie opuszczali swojego sektoru pomimo upomnień ze strony spikera .Komunikat ten był powtarzany kilkakrotnie.Tym samym zakłócali porządek. Tylko nikt dodaje że to przez policje która wypuszczała nas kolejno po 6 osób a każda osoba została spisana ,nagrana przed kamerą. Ponad 500 osób .Trwało to prawie cztery godziny. po 23 kibice udali się na stacje i do Zabrza. Ciekawe co chcą przez to osiągnąć działacze Ruchu.

 • alvaroodys

  Oceniono 1 raz -1

  Zamieszki to już tradycja. Od lat

  golasso.pl/najwieksze-zamieszki-z-udzialem-polskich-pseudokibicow-video-i-zdjecia,artykul.html?material_id=4f8be25a16f1da875b000000

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX