Sport.pl

Policja o wydarzeniach podczas WDŚ. "Natychmiastowa reakcja i błyskawiczna interwencja"

Śląska policja opublikowała komunikat w sprawie chuligańskich burd na stadionie w Chorzowie.
Oto jego treść: "Wczoraj na stadionie przy ul. Cichej odbył się mecz piłkarski między drużynami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze. Policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców, którzy dopuścili się naruszeń prawa. Sąd może orzec wobec nich wysokie grzywny, a nawet karę kilku lat więzienia.

Wczoraj po południu, na stadionie rozgrywany był mecz derbowy pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. Mecz zakwalifikowany, jako impreza o podwyższonym ryzyku, odbywał się przy maksymalnej możliwej liczbie kibiców, którą można było wpuścić na obiekt. Podczas tego spotkania policjanci zatrzymali pięciu chuliganów, którzy dopuścili się złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Dwóch sympatyków zabrzańskiej drużyny, w wieku 23 i 28 lat, odpowie za wniesienie na obiekt środków pirotechnicznych. Za ten czyn grozi im wysoka grzywna i 5 lat więzienia. Natomiast 24-letni chorzowianin i 40-letni katowiczanin zostali zatrzymani pod zarzutem wtargnięcia na obiekt i wbrew żądaniom osoby uprawnionej takiego miejsca nie opuścili. Sąd może wobec nich orzec grzywnę albo pozbawienie wolności do roku. Piątym z zatrzymanych pseudokibiców okazał się 27-letni mieszkaniec Zabrza, który w czasie meczu rzucał kamieniami w policjantów i pracowników ochrony. W więzieniu może spędzić nawet kilka lat.

Policjanci podczas zabezpieczenia meczu do przewrócenia ładu i porządku trzykrotnie użyli środków przymusu bezpośredniego, strzelb gładkolufowych i miotacza wody. Dzięki natychmiastowej reakcji i błyskawicznie przeprowadzonej interwencji, bardzo szybko został przywrócony porządek".

Więcej o:
Komentarze (4)
Policja o wydarzeniach podczas WDŚ. "Natychmiastowa reakcja i błyskawiczna interwencja"
Zaloguj się
 • pedro-ss

  Oceniono 2 razy 2

  gdyby policja byla obecna w wiekszej sile na stadionie do niczego by niy doszlo. Szpil podwyzszonego ryzyka a ochranio go kilku ochroniarzy a policja siedzi w autach i odpoczywo. To po co klub placi za ochrona i policja?

 • lewica_sk

  Oceniono 2 razy 0

  Dla mnie bylaby to blyskawicza akcja gdyby od ostrej amunicji padlo na ryj po 30 zadymiarzy .
  teraz jest to dla mnie szopka medialana i odbijanie pileczki.

 • alvaroodys

  Oceniono 5 razy -1

  Największe zamieszki w historii polskich pseudokibiców

  golasso.pl/najwieksze-zamieszki-z-udzialem-polskich-pseudokibicow-video-i-zdjecia,artykul.html?material_id=4f8be25a16f1da875b000000

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX