Kibice Ruchu Chorzów oświadczają po WDŚ: nieznane osoby niszczą naszą pracę

Klub Kibica Ruchu Chorzów oraz grupa Ultras Niebiescy poinformowały w specjalnym oświadczeniu, że odcinają się od negatywnych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas Wielkich Derbów Śląska.
"Nie chcemy być utożsamiani z aktami przemocy (...). Przez cały sezon staraliśmy się wspólnymi siłami oraz współpracując z klubem polepszyć sytuację na naszych trybunach. Wynegocjowaliśmy tańsze ceny biletów dla osób, które chcą brać udział w tworzeniu atmosfery podczas spotkań ligowych. Wiele naszych działań, w które włożyliśmy dużo pracy zostało zniszczone przez grupę nieznanych nam osób. Nie możemy pozwolić na to, by przypadkowi ludzie niszczyli wspólny wysiłek wielu prawdziwych kibiców.

Niestety derby z Górnikiem przyciągnęły na stadion wielu ludzi, którzy pierwszy raz byli na Cichej 6 i których nie można nazwać kibicami Ruchu Chorzów. Osoby te mając mało wspólnego z prawdziwym kibicowaniem doprowadziły do zamieszek w drugiej połowie i do dwukrotnego przerwania rozgrywanego meczu.

Chcielibyśmy zapewnić, że z naszej strony staraliśmy się zrobić wszystko, by ten dzień był świętem dla każdego prawdziwego fanatyka, oraz że będziemy starać się, by w przyszłości nie doszło do takich zdarzeń na naszym stadionie". - czytamy w oświadczeniu.