Sport.pl

Hadziuk z Rancza do kiboli: "Ruch to my, a nie wy"

Bogdan Kalus, chorzowski aktor i wielki sympatyk niebieskich jest zbulwersowany chuligańską burdą podczas Wielkich Derbów Śląska
Kalus, czyli Hadziuk z serialu TVP Ranczo Wilkowyje nazywa sprawy po imieniu.

- Nie interesuje mnie to, że chuligani z Zabrza zatrzymali pociąg i zaczęła się zadyma, bo tym powinna zająć się policja i służby porządkowe! Również policja i służby porządkowe powinny dużo wcześniej zareagować widząc, że grupka idiotów uważających się za kibiców Ruchu zmierzała w kierunku sektora zajmowanego przez gości. Przecież wiadomo było, że nie idą wypić z nimi bruderszaftu! Pytań jest znacznie więcej, ale nie usprawiedliwiają one debilnego zachowania kilkudziesięciu kretynów. Jak można w takim meczu na własnym stadionie robić coś takiego? - pyta i przypomina podobną zadymę sprzed ośmiu lat podczas meczu z ŁKS-em Łódź.

- Podobne zachowanie pozbawiło niebieskich pewnych trzech punktów w meczu z ŁKS-em. Właśnie tych punktów zabrakło do utrzymania się w lidze! Teraz być może tych dwóch punktów zabraknie do tytułu mistrza! Jeśli nie zależy wam na sukcesach Ruchu, to po co w ogóle pojawiacie się na stadionie? Jeśli chcecie robić zadymy to umawiajcie się na "ustawki" w lasach, parkach czy gdzie tam bądź i tam się nawet pozabijajcie, nikt nie będzie po was płakał! Ale na stadionie ma być spokojnie. Skutecznie odstraszyliście ogromną grupę prawdziwych kibiców do przyjścia na kolejne mecze - mówi Kalus i zaraz dodaje. - Jeśli w ogóle takowe na Cichej się odbędą.

- Teraz sprawcy tych wydarzeń powinni sami, osobiście zapłacić za szkody i nie interesuje mnie czy pochodzą z bogatych rodzin, czy też z biednych, patologicznych, których w Chorzowie niestety tak wiele. Przecież dla wielu mecze Ruchu są jedną z nielicznych rozrywek, na jaką mogą sobie pozwolić i być może pozbawiacie ich nawet jej! Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie wiedzą ci, którzy napisali list otwarty do klubu, kto rozrabiał i dlaczego.

Jeśli zależy wam na tym klubie, powinniście sami znaleźć prowodyrów tych zajść i srogo ich ukarać. Natomiast moim zdaniem prezes Smagorowicz powinien natychmiast podnieść ceny biletów w niektórych sektorach, bo przecież klub płaci kary nie za "pikników"... Zobaczymy, co na to wszystko powie Wydział Dyscypliny, a ja powiem jedno, nie macie prawa już ani razu zawołać: RUCH TO MY A NIE WY! Bo Ruch, to niestety dla Was MY! - podkreśla.

Więcej o:
Komentarze (28)
Hadziuk z Rancza do kiboli: "Ruch to my, a nie wy"
Zaloguj się
 • ruska_trumna

  Oceniono 65 razy 57

  "Hadziuk" mówi oczywiście bardzo rozsądnie, ale czy rozsądek zawita w kibolskich łbach ???
  Obawiam się, że nie. Oni kapują jedynie policyjną pałę na własnej dupie.
  Im nie można przemawiać do rozsądku bo to są totalne bezmózgi.
  Im należy uniemożliwić wstęp na jakikolwiek stadion.

 • g_7

  Oceniono 59 razy 57

  Ma chłop rację. Bydło powinno stać w oborze na łańcuchu a nie wchodzić na stadiony.

 • ranek1960

  Oceniono 58 razy 54

  Mi tam Ruch lata ale chłop ma racje to nie są kibice a nawet kibole to zwykła banda bezmózgich debili to przez takich bezmózgowców piłka umiera bo uczciwy człowiek nie przyjdzie na stadion sam nie mówiąc że z żoną lub z dzieckiem

 • absolutebeginners

  Oceniono 43 razy 43

  kiedyś myślałem, że z p. Kalusa to taki chłopek roztropek, ale miałem okazję słuchać go w studio przy oakzji jakiegoś meczu. Jest świetnym fachowcem -znającym się na piłce - i bardzo inteligentnym człowiekiem.Brawo za odważne słowa. Bandyci i kretyni -precz ze stadionów. Pozwolić im zabijać się w lasach. Brak opraw da się przeżyć ...:)

 • leming666

  Oceniono 22 razy 22

  Kilka komentarzy i smutny wniosek. Mentalnie jesteśmy na poziomie islamskich krzykaczy i fundamentalistów.

 • boederman

  Oceniono 14 razy 10

  Calkowicie sie zgadzam i popieram pomysl podniesienia cen biletow, to jedyne dobre rozwiazanie by wykurzyc te kaptury z polskich stadionow. Zakazy stadionowe w Polsce nie fukcjonuja, sa latwo obchodzone. Tylko podwyzka cen biletow moze odstraszyc bezmozgi od przychodzenia na stadion. Smiac mi sie chce, ze wielu z tych co wszczynaja burdy pozyczaja kase od swoich mamus na paczke fajek, a pozniej robia zadymy zagrazajace zdrowiu i zyciu normalnych kibicow i ich rodzin. Za kare dla nich ciezkie roboty spoleczne i podwyzka cen biletow, a dla rodzin z dziecmi znizki. Skorzysta na tym i klub i sami kibice.

 • stux

  Oceniono 16 razy 10

  Ktoś powinien pomyśleć o wybudowaniu colloseum dla tych typów, tam przy "pełnych" trybunach mogliby uskuteczniać swoja dyscyplinę sportu.

 • frankyy

  Oceniono 11 razy -1

  Dosyć tolerancji dla chamstwa i warchołów kiboli, oraz ich politycznej wersji PIS.

 • fraaa

  Oceniono 22 razy -14

  Jacy kibole taki aktor

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX