Kibice Ruchu mobilizują się przed finałem PP. "Nie możemy dać pożywki przeciwnym nam osobom"

Klub kibica niebieskich apeluje o pozytywny doping podczas wtorkowego meczu o Puchar Polski z Legią Warszawa w Kielcach.
Po niedawnych burdach podczas Wielkich Derbów Śląska wizerunek chorzowskich fanów poważnie ucierpiał. Sympatycy klubu zdają sobie sprawę, że ich oraz klubu nie stać na kolejną wpadkę.

W apelu, jaki opublikowała strona www.niebiescy.pl czytamy:

"Na zdobycie Pucharu Polski czekamy od 16 lat, na mistrzowski tytuł jeszcze dłużej. W tym roku mamy szanse nawet na zdobycie obu trofeów. Nie chcemy w tak znakomitym sezonie w wykonaniu naszych zawodników, być kojarzeni tylko przez pryzmat wydarzeń z Wielkich Derbów Śląska. Już w najbliższy wtorek będziemy mieli szanse potwierdzenia, że należymy do krajowej czołówki. W związku z tym zwracamy się do wszystkich fanów Niebieskiej eRki o:

1. Nie gwizdanie podczas odgrywania hymnu:

Jesteśmy Ślązakami, jesteśmy Polakami. Nasi kibice zamieszkują cały Górny Śląsk, posiadamy fan cluby także poza województwem. Na meczu obecni będą przedstawiciele firm sponsorujących nasz klub, potencjalni sponsorzy. W tym dniu nie możemy dać pożywki przeciwnym nam osobom.

2. Prowadzenie sportowego dopingu:

Będąc w grupie swoim zachowaniem świadczymy nie tylko o sobie, ale o całej społeczności kibicowskiej, o naszym regionie. Podczas meczu wszyscy głośnym śpiewem wspieramy naszą drużynę. Za prowadzenie dopingu jest odpowiedzialna tylko wyznaczona do tego osoba. W tym dniu będziemy rywalizować na boisku, ale także na trybunach. Jedziemy, by zwyciężyć na obu polach.

Podczas Finału Pucharu Polski zachowujemy się wzorowo. Najlepiej świadczą o nas nie zapewnienia, ale nasze czyny. Tylko w ten sposób będziemy mogli się ubiegać o zawieszenie zakazu wyjazdowego, czy udostępnienie stadionu w Chorzowie dla jak największej ilości kibiców.

"Wspólnymi siłami na pewno wygramy, pomożemy Wam Niebiescy, tym chorzowskim heja, heja, hej!"

Apel podpisali: Klub Kibica i Grupy Kibicowskie Ruchu Chorzów