Sport.pl

Ruch Chorzów myśli o grze w Gliwicach. "Strony zastrzegły sobie poufność"

Niebiescy chcą nadal organizować mecze na Cichej, ale ubiegając się o licencję na przyszły sezon prawdopodobnie będą musieli zgłosić do rozgrywek także stadion rezerwowy.
Z naszych informacji wynika, że Ruchowi najbliżej jest do Gliwic. Nowoczesny obiekt Piasta bez trudu spełni wymogi nie tylko dotyczące organizacji spotkań w lidze, ale i w europejskich pucharach.

Ruch może sobie zapewnić awans do europejskich rozgrywek już po wtorkowym meczu finału Pucharu Polski z Legią Warszawa.

- Czekamy na rozstrzygnięcie tego spotkania i kibicujemy Ruchowi. Mecze europejskich pucharów na stadionie w Gliwicach to jest to, o co nam chodzi - mówi Jarosław Kołodziejczyk, wiceprezes Piasta.

Przypomnijmy, że Ruch zgłosił we wniosku licencyjnym tylko Cichą, ale po burdach podczas Wielkich Derbach Śląska przedstawiciele PZPN-u sugerują, żeby chorzowski klub dołączył do wniosku także obiekt rezerwowy.

Kołodziejczyk podkreśla, że gliwicki stadion jest gotowy do przyjęcia niebieskich. - Ten obiekt został wybudowany po to, żeby służyć piłkarzom, kibicom, a przy tym na siebie zarabiać. Ewentualna współpraca z Ruchem daje taką szansę - wyjaśnia działacz, który nie chce jednak jasno określić czy i na jakim etapie są rozmowy z Ruchem w sprawie użyczenia obiektu. - Strony, które są w ten proces zaangażowane zastrzegły sobie poufność - mówi.

Przypomnijmy, że o grze w Gliwicach myślał wcześniej Górnik Zabrze, ale takiemu rozwiązaniu sprzeciwiła się część sympatyków Piasta.

Krzysztof Smulski, ekspert PZPN ds. stadionowej infrastruktury i bezpieczeństwa stwierdził na naszych łamach, że "nie można poddawać się takiemu dyktatowi". - Stadiony są po to, żeby na nich grać. Zarabiać. Jeżeli mają o tym decydować pseudokibice to lepiej w ogóle dać sobie z tym spokój - podkreślał.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (5)
Ruch Chorzów myśli o grze w Gliwicach. "Strony zastrzegły sobie poufność"
Zaloguj się
 • markinwords_91

  Oceniono 10 razy 8

  Gliwice - ładny stadion, klub prawdopodobnie awansuje do Ekstraklasy. Wszystko ładnie się układa.
  Czekam, aż w Chorzowie powstanie obiekt na miarę ambicji, standardów i marki. Stadion monitorowany, bezpieczny, ewidencjonowany, na którym można kibicować drużynie, a nie ścierać się w starciach z lokalnym rywalem.

 • benekpg

  Oceniono 5 razy 5

  Ja mogę mówić tylko w swoim imieniu. Przeciwko rozgrywaniu przez Ruch meczów pucharowych na Okrzei nie mam nic przeciwko. Niech sobie grają, daj im Pani Boże zdrowie. Sam bym może wpadł pooglądać jak graja. W końcu to porządny śląski klub. Co do regularnych meczów ligowych - nie wiem czy murawa zbytnio nie będzie obciążona. Ponadto Okrzei to jednak świątynia Piastunek. Więc raczej jestem na nie dla regularnych meczów ligowych Ruchu. Obiekcje znikłyby, gdyby Ruch miał nóż na gardle i w wypadku odmowy gry na Okrzei groziłaby im degradacja. Ale to wątpliwe - PZPN nie odważy się zamknąć Cichej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX