Ruch wciąż ma szanse na mistrzostwo. Czy dojdzie do niespotykanej sytuacji?

Trzy kolejki do końca sezonu. Punkt straty do Legii. Niebiescy nie tracą nadziei, że zakończą rozgrywki z mistrzostwem Polski.
Realne szanse na tytuł ma wciąż sześć drużyn. Czołówka prezentuje się dziś następująco: Legia (49 punktów), Ruch (48), Śląsk (47). Nadziei na złoto nie można jednak wciąż odbierać nawet szóstej Polonii Warszawa (44).

Większość ekspertów uważa jednak, że walka o złoto rozegra się między Ruchem, a Legią. Jeżeli niebiescy okażą się w tym pojedynku lepsi, dojdzie do niespotykanej sytuacji. Mistrzem będzie bowiem zespół, który w sezonie przegrał z Legią trzy spotkania (dwa w lidze i finał Pucharu Polski).

- To realny scenariusz. Ruch wciąż ma szanse na mistrzostwo Polski - podkreśla Radosław Gilewicz, były napastnik reprezentacji Polski.

Gilewicz, który oprócz Ruchu grał m.in. w VfB Stuttgart czy Austrii Wiedeń, zapewnia, że terminarz sprzyja niebieskim. - Ruch ma do rozegrania mecze z trzema najsłabszymi drużynami. Można oczywiście opowiadać, że te ekipy będą maksymalnie skoncentrowane i zdeterminowane, gdyż walczą o utrzymanie, ale to jednak wciąż są najsłabsze zespoły ekstraklasy. Legia, podobnie jak Ruch, zagra z Lechią Gdańsk. Do Warszawy przyjedzie jeszcze Jagiellonia Białystok i Korona Kielce. Szczególnie ten ostatni mecz może być dla Legii trudny, gdyż dla kielczan to może być bój o udział w europejskich pucharach - przypomina Gilewicz.

Ekspert telewizyjny mówi też o słabościach niebieskich. - Po kontuzjach Żeljko Dokicia i Marka Szyndrowskiego problemem Ruchu na pewno będzie zabezpieczenie bocznych sektorów boiska. Legia w finale Pucharu Polski właśnie w ten sposób rozmontowała defensywę Ruchu - przypomina.

Z kim gra Ruch: ŁKS (dom), Cracovia (wyjazd), Lechia Gdańsk (d)

Z kim gra Legia: Jagiellonia (d), Lechia Gdańsk (w), Korona Kielce (d)

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »