Złamany nos nie przeszkodzi kapitanowi Ruchu zagrać z ŁKS-em

Rafał Grodzicki znowu sięgnie po maskę na twarz, którą pożycza mu Andrzej Niedzielan.
Chorzowianie zagrają w sobotę z drużyną z Łodzi. Zwycięstwo znacznie przybliży ich do miejsca na podium na koniec sezonu. - To będzie jedno z kluczowych spotkań w tych rozgrywkach - zaznacza Grodzicki, który nie jest w pełni sił. We wtorkowym finale Pucharu Polski Danijel Ljuboja, napastnik Legii złamał mu nos, który dopiero co zrastał się po niedawnym urazie.

Piłkarz ponownie sięgnie po maskę na twarz, którą pożycza od Andrzeja Niedzielana. Napastnik Ruchu używał jej dwa lata temu, gdy także grał ze złamaną kością twarzy. - Z maską jestem już oswojony, więc nie ma problemu - mówi Grodzicki.

Niebiescy cieszą się, że wracają na boisko, gdyż chcą jak najszybciej zmazać plamę. - W szatni nie było rozmów na temat wtorkowego spotkania z Legią. Robiliśmy, co w naszej mocy, by wymazać je z pamięci. Wydaje mi się, że ta sztuka się udała. Najlepszym testem będzie jednak mecz - mówi obrońca niebieskich, który niepokoi się o zdrowie kolegów.

Przypomnijmy, że z kontuzjami zmagają się Żeljko Djokić, Marek Szyndrowski, Łukasz Burliga, Łukasz Janoszka, Marek Zieńczuk, Marcin Malinowski czy Gabor Straka.

- To spory problem, bo trener nie może ustawić pierwszej jedenastki, tak jakby chciał. Ale z drugiej strony szkoleniowiec uczulał nas od początku sezonu, że taka sytuacja może wystąpić, dlatego mamy szeroką kadrę. Każdy kto się w niej znajduje musi czuć, że pewnego dnia będzie potrzebny i dostanie szansę. Ten tydzień będzie dla niektórych kolegów takim właśnie okresem. Wierzę, że obojętnie, kto zagra, ten spisze się na tyle, że trener będzie z nas wszystkich zadowolony - kończy Grodzicki.

Początek sobotniego meczu na Cichej o godzinie 18.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »