Sport.pl

Ekspert przestrzega Ruch przed meczem z Cracovią. "Mordercza walka"

Radosław Gilewicz, były napastnik niebieskich i reprezentacji Polski zachęca chorzowskich piłkarzy by nie tracili wiary w to, że mogą zostać mistrzami Polski. - Sukces jest na wyciągnięcie ręki - podkreśla.
Gilewicz, który jest dziś ekspertem telewizyjnym jest pod wrażeniem gry Ruchu. - Bez względu na to, czy złoto trafi do Chorzowa, czy nie, czy Ruch załapie się do europejskich pucharów, to zawodnikom, klubowi, a przede wszystkim szkoleniowcom należą się ogromne słowa uznania za ten sezon - podkreśla.

Przed Ruchem czwartkowy mecz ze zdegradowaną już Cracovią. - Ruch ma lepszych piłkarzy, jest w lepszej formie. To na pewno nie będzie jednak spacerek, a raczej mordercza walka. Zawodnicy Cracovii będą chcieli honorowo pożegnać się ze swoimi kibicami, a napięta i zła atmosfera po spadku może w nich wyzwolić niezwykłą, sportową złość - ostrzega Gilewicz i dodaje. - Wiem, że nie jest łatwo grać na sto procent we wszystkich meczach, tym bardziej, gdy ma się krótką ławkę rezerwowych. Oznaki zmęczenia wyczerpującym sezonem były ostatnio w drużynie Ruchu bardziej widoczne. Mimo wszystko chorzowscy piłkarze mają sprzyjający terminarz w końcówce sezonu. Warto, więc jeszcze się sprężyć, bo ten upragniony cel jest już bardzo blisko, dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nie ma więc co kalkulować, trzeba koniecznie wygrać dwa ostatnie spotkania. Wtedy nie trzeba będzie oglądać się na innych - kończy Gilewicz.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


 

Więcej o: