Ruch Chorzów wciąż w grze o mistrzostwo Polski!

Niebiescy dzięki wyjazdowej wygranej z Cracovią awansowali na pozycję wicelidera ekstraklasy. Walka o tytuł rozstrzygnie się między Ruchem, a Śląskiem Wrocław.
Spotkanie w Krakowie długo nie układało się po myśli chorzowskich piłkarzy. Cracovia, która w poniedziałek - po przegranych derbach z Wisłą - straciła szanse na utrzymanie w lidze, wcale nie chciała pogodzić się z rola dostarczyciela punktów.

W pierwszej połowie to gospodarze byli bliżsi zdobycia gola. Po uderzeniu z rzutu wolnego Vladimira Boljevicia niebieskich uratowała poprzeczka.

Rafał Grodzicki, kapitan Ruchu, w przerwie meczu, rozczarowany grą swoją i kolegów mówił, że "chorzowscy piłkarze jeszcze nie wysiedli z autobusu".

W drugiej połowie niebiescy w końcu zaczęli zagrażać bramce Wojciecha Kaczmarka.

Dobrą okazję zmarnował Arkadiusz Piech, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Cracovii przestrzelił obok słupka.

Gospodarze nie byli już tacy groźni, a chorzowianie w końcu sięgnęli po swoją ulubioną broń, czyli stałe fragmenty gry.

Po rzucie wolnym wykonywanym przez Gabora Strakę najwyżej wyskoczył Piech i tym razem już się nie pomylił.

Wynik ustalił Marek Zieńczuk. Pomocnik niebieskich trafił z rzutu wolnego w mur krakowskich zawodników, nie pozwolił jednak piłce nawet dotknąć boiska i uderzył z woleja tak, że Kaczmarek był bez szans.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek. Ruch jest drugi ze stratą jednego punkty do Śląska Wrocław, który ograł Jagiellonię Białystok (3:1).

Prawdopodobnie między tymi drużynami rozegra się walka o tytuł. Niebiescy zagrają w niedzielę na własnym boisku z Lechią Gdańsk. Śląsk pojedzie po punkty na boisko Wisły Kraków.

Szanse na złoto ma też Lech, który awansował na najniższy stopień podium dzięki wygranej nad Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0). Lech traci dwa punkty do Śląska i punkt do Ruchu.

Największym przegranym czwartkowej kolejki jest Legia, którą straciła komplet punktów w meczu z Lechią Gdańsk (0:1) i z pozycji lidera spadła na miejsce czwarte (trzy punkty straty do Śląska).