Medale Ruchu warte więcej niż złoto Śląska. O 10 złotych

Niebiescy zostaną uhonorowani srebrnymi medalami podczas poniedziałkowej wieczornej gali Ekstraklasy.
Medale trafią w ręce piłkarzy, trenerów, działaczy i sztabu medycznego. Dla wszystkich chętnych na pewno nie wystarczy. Do rozdania jest, bowiem tylko 35 srebrnych krążków.

Czy Ruch powinien na przykład wysłać medal do Słowenii, gdzie przebywa teraz Andrej Komac? Słoweniec zagrał w tym sezonie tylko w jednym, jesiennym spotkaniu, a potem rozwiązano z nim kontrakt.

- Komac jest już dawno poza drużyną, więc na medal liczyć nie może. Na pewno zostaną natomiast docenieni członkowie sztabu medycznego, którzy zimą pożegnali się z klubem. Na galę jedzie z nami m.in. Paweł Larysz, wieloletni fizjoterapeuta klubu - mówi Donata Chruściel, rzecznik prasowy niebieskich.

Niewykluczone jednak, że Ruch zamówi dodatkowe medale. - Ekstraklasa poinformowała nas, że wybicie dodatkowego jednego srebrnego medalu kosztuje 170 złotych. Co ciekawe złoto i brąz są o dziesięć złotych tańsze - dodaje Chruściel.

Przypomnijmy, że medale zaprojektował artysta grafik Andrzej Czyczyło. - To świetny projekt i znakomite wykonanie. Żadna tam plastikowa tandeta - zapewniał nas Adrian Skubis, rzecznik prasowy Ekstraklasy S.A

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »