Stadion Ruchu za stary na ligę, ale niebiescy chcą go zgłosić do europejskich pucharów

Eliminacje Ligi Europejskiej na Cichej? To wciąż możliwe. Ruch czeka na wizytę delegata UEFA.
Niebiescy otrzymali licencję na grę w Ekstraklasie także dzięki temu, że jako miejsce rozgrywania ligowych spotkań w przyszłym sezonie wskazali obiekt Piasta Gliwice.

Przypomnijmy, że Cicha znalazła się na cenzurowanym po chuligańskich burdach podczas Wielkich Derbów Śląska. Delegat Polskiego Związku Piłki Nożnej, który potem wizytował stadion wskazał na nim szereg uchybień. Oszacowano, że remont - według wytycznych PZPN-u - kosztowałby około 4 milionów złotych.

Trudno znaleźć uzasadnienie dla tak kosztownej inwestycji pamiętając o tym, że miasto planuje budowę nowego obiektu.

Ligowe granie w Gliwicach nie oznacza jednak, że Cicha zupełnie pójdzie w odstawkę. Niewykluczone, że Ruch zagra u siebie mecze drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej, bo na tym etapie rywalizacji przystąpi do rozgrywek zespół wicemistrza Polski.

Chorzowski klub pozna rywala podczas losowania, które odbędzie się 25 czerwca. Wcześniej obiekt będzie wizytował przedstawiciel UEFA. - Spodziewamy się wizyty już 20 maja. Liczymy na pozytywną opinię. Fakt, że Cicha nie sprosta wymogom licencyjnym ekstraklasy nie oznacza jeszcze, że obiekt nie zyska aprobaty UEFA - wyjaśnia prezes Dariusz Smagorowicz.

W rundach eliminacyjnych Ligi Europejskiej mecze rzeczywiście odbywają się nawet na gorszych stadionach niż ten w Chorzowie. Ruch przekonał się o tym dwa lata temu, gdy walczył o awans na Malcie. Stadion Valletta FC nie zawstydziłby nawet wielu polskich drugoligowców.

W sezonie 2010/11 Ruch rozegrał na Cichej trzy rundy eliminacyjnej LE. Delegaci UEFA mieli wtedy różne uwagi do działaczy chorzowskiego klubu, ale ostatecznie dopuszczali obiekt do rozgrywek.

Dodajmy, że na Cichej Ruch może też grać w meczach w ramach rozgrywek o Puchar Polski.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »
Na którym stadionie Ruch powinien grać w Lidze Europejskiej?