Aktorzy i politycy przed trenerami w kolejce po bilety na Euro

Waldemar Fornalik, szkoleniowiec Ruchu Chorzów, uważa, że mecze mistrzostw Europy powinny stać się okazją do zdobycia wiedzy i doświadczeń dla polskich trenerów.
Podczas spotkania podsumowującego sezon na Cichej dziennikarze dopytywali się, czy trener wicemistrzów Polski będzie miał okazję oglądać mecze podczas Euro. Fornalik oczywiście na kilka spotkań się wybiera. - Na pewno chciałbym zobaczyć na żywo mecz otwarcia Polska - Grecja. Co będzie później? Nie wiem. Ruch otrzymał pewną pulę biletów. Podkreślam jednak, że nie dostaliśmy ich za darmo, tylko musimy je wykupić - mówi trener.

Dwa lata temu, gdy w RPA odbywały się mistrzostwa świata, Fornalik poleciał na nie razem z Michałem Probierzem i Jackiem Zielińskim. Trenerzy obejrzeli kilka spotkań, a potem opisali je w specjalnym raporcie.

- Teraz powinno być podobnie. PZPN powinien zainwestować w polskich szkoleniowców. Są bilety dla aktorów czy polityków, a dla trenerów już nie. To dziwne - podkreśla Fornalik, który kilka dni temu podczas gali kończącej rozgrywki Ekstraklasy został uhonorowany tytułem trenera sezonu.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »