Sport.pl

Potężna firma ze Skandynawii nowym sponsorem Ruchu

Z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że z chorzowskim klubem związała się firma Fortum.
Rozmowy o współpracy toczyły się od dawna. Działacze Ruchu, żeby nie zapeszać mówili tylko, że blisko klubu jest firma działająca w Skandynawii. Początkowo wydawało się, że to Skanska, ale Ruch nie potwierdzał.

Teraz wszystko wskazuje na to, że to Fortum, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją, dystrybucją oraz sprzedażą energii elektrycznej i cieplnej oraz zarządzaniem elektrowniami.

Reklamy firmy towarzyszyły Ruchowi podczas panelu dyskusyjnego, jaki klub zorganizował podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz bankietu, który klub wydał z okazji zdobycia wicemistrzostwa Polski.

Na stronie firmy czytamy, że ta "(...) jest wiodącą spółką energetyczną, działającą w Skandynawii, Finlandii, Rosji oraz w krajach nadbałtyckich. (...) W 2009 r. sprzedaż Fortum wyniosła 5,4 mld Euro, a zysk operacyjny 1,8 mld Euro. Spółka zatrudnia około 11 500 osób. Akcje Fortum są notowane na NASDAQ OMX w Helsinkach".

Firma ma w Polsce kilka oddziałów m.in. w Zabrzu, Bytomiu, Częstochowie, Wrocławiu i w Warszawie.

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu, stwierdził kilka dni temu, że podpisał nową umowę sponsorską, ale nie zdradził nazwy firmy. Ma się to stać podczas oficjalnej konferencji prasowej.

Fortum, byłby kolejnym po Węglokoksie i Helimedzie biznesowym partnerem klubu, który w ostatnich miesiącach związał się z niebieskimi.

Więcej o:
Komentarze (12)
Potężna firma ze Skandynawii nowym sponsorem Ruchu
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 107 razy 77

  Jestem kibicem polskich drużyn piłkarskich, mam nadzieję, że to nie jest kolejna firma w stylu J.C Construction, ITI, PGE, KGHM itp. Im reklama na rynkach europejskich na pewno opłaci się, więc może poważnie zainwestują w Ruch. Niebiescy trzymam kciuki !

 • observer1975

  Oceniono 71 razy 59

  Bez podania wysokości ustalonego wsparcia nie można ocenić znaczenia nowego sponsora dla Ruchu.

 • evident

  Oceniono 66 razy 30

  Ruch na mistrza !

 • jasiu19101

  Oceniono 50 razy 30

  Ehh na Ruch sie ciagna sponsorzy a na Widzew nie ;/ hehe ;d , Zycze powodzonka

 • wojtek.08

  Oceniono 12 razy -4

  Od kilku lat czytam tylko jakki klub będzie miał jakiego sponsora. Są w naszej lidze duże firmy, które są w stanie finansować na przyzwoitym poziomie grużynę piłkarską, tylko jakoś nie widać efektów tego finansowania, a mistrzem Polski zostaje Śląsk Wrocław, który budował swoją "potęgę" na tym, że ściągnął kilku oldbojów. To wystarczyło. Mam wrażenie, że brak pieniędzy (przynajmniej w przypadku kilku klubów polskiej ligi) to najmniejszy problem naszej ligi. Prawdziwy problem, to dyletanci zarządzający klubami. W przypadku Ruchu też nie ma się czym podniecać.

 • radosh87

  Oceniono 48 razy -14

  jeszcze pol roku temu sponsorowali Śląsk Wrocław

 • rocky.bravo

  Oceniono 71 razy -45

  Fortum to nie wie w co wpasc w Polsce...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX