Supertalent z Katowic Konrad Nowak testowany w Wiśle. W grze także Ruch, Górnik i... Legia

Czy piłkarz Rozwoju zacznie robić karierę w ekstraklasie, jak jego niedawny klubowy kolega Arkadiusz Milik?
17-letni rozgrywający III-ligowego Rozwoju Katowice zagrał w sparingu Wisły przeciwko Widzewowi Łódź (0:0). Jego występ chwalił trener krakowskiego zespołu Michał Probierz.

- Wiedzieliśmy, że jest to chłopak, który posiada warunki do gry w piłkę i myślę, że zalicza się do tych piłkarzy, którzy zaprezentowali się pozytywnie. Postanowiliśmy sprawdzić go i jego umiejętności, dlatego wykonywał stałe fragmenty gry. Chcieliśmy zobaczyć go na tle dobrego zespołu, bo akurat Widzew wystawił graczy, którzy są na co dzień w kadrze pierwszej drużyny - mówił Probierz w rozmowie z oficjalną stroną klubu .

Nowak to młodzieżowy reprezentant Polski. Mimo młodego wieku jest kluczowym zawodnikiem lidera III ligi.

Nowakiem interesują się także Ruch Chorzów i Górnik Zabrze, który w zeszłym roku ściągnął z Rozwoju Milika. Jesienią na Nowaka zwrócił też uwagę Maciej Skorża z Legii Warszawa, która rywalizowała z Rozwojem w 1/16 finału Pucharu Polski. "Przegląd Sportowy" pisał wtedy, że w Brynowie mówią o Nowaku "chodzący milion".

- Trudno obrażać się o to, że utalentowanym piłkarzem ze Śląska interesują też inne kluby. Zobaczymy co z tego wyniknie - mówi Mirosław Mosór, dyrektor klubu z Cichej. Ruch od dawna jest pod wrażeniem pracy trenerów grup młodzieżowych Rozwoju. Niebiescy mieli śmiały plan, żeby przejąć cały rocznik piłkarzy szkolących się w katowickim klubie, ale to oczywiście udać się nie mogło.

Więcej o: