Waldemar Fornalik zadowolony. "To nie to samo, co dwa lata temu"

Ruch rozpoczyna przygotowania do eliminacji Ligi Europejskiej. Szkoleniowca niebieskich cieszą mocni sparingpartnerzy.
Dwa lata temu Ruch przypłacił rywalizację na europejskich boiskach słabymi wynikami w lidze. Przypomnijmy, że po pierwszej części sezonu 2010/11 niebiescy byli poważnie zagrożeni spadkiem.

W klubie z Cichej powtarzano wtedy, że na obniżce formy drużyny odbiło się "szalone lato". Zawodnicy mieli wtedy bardzo krótkie urlopy, a potem - zamiast trenować - podróżowali na mecze do Kazachstanu i na Maltę.

Ruch jeszcze nie wie, z kim zagra w tym sezonie na europejskich boiskach. Rywala pozna podczas losowania, które odbędzie się 25 czerwca. - Tym razem przygotowania do pierwszego meczu będą przebiegać zdecydowanie spokojniej. Przed nami pięć tygodni spokojnej pracy. Dwa lata temu nie mieliśmy takiego komfortu - przypomina trener, który cieszy się też z doboru sparingpartnerów.

Ruch zagra na początek z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Klub zakontraktował również spotkania z zagranicznymi drużynami. Formę chorzowskich piłkarzy sprawdzi mistrz Cypru AEL Limassol, ukraińskie Karpaty Lwów oraz rosyjski Amkar Perm (mecz nie jest jeszcze potwierdzony).

- To bardzo silny zestaw wymagających rywali. Zespół na tym skorzysta - zaznacza Fornalik.

Stawkę letnich rywali Ruchu uzupełnia beniaminek ekstraklasy, Piast Gliwice.

Więcej o: