Szesnastoletni talent w kadrze Ruchu. Skąd się wziął? Mówili na niego "ojciec"

Z pierwszą drużyną niebieskich do sezonu przygotowuje się Damian Gojowczyk.
Gojowczyk jest bramkarzem i dopiero w we wrześniu skończy 17 lat. Zawodnik jest wychowankiem Andaluzji Brzozowice-Kamień, klubu z dzielnicy Piekar Śląskich. W A-klasowym klubie w piłkę wciąż gra jego ojciec. 40-letni Sebastian Gojowczyk jest obrońcą.

- Damian to utalentowany chłopak. Wyrośnięty jak na swój wiek. Gdy razem z kolegami z rocznika wychodził na boisko to kibice myśleli, że to ich ojciec - uśmiecha się Janusz Hupert, kierownik sekcji piłki nożnej Andaluzji. - Awans do pierwszej drużyny to dla niego wielkie wyróżnienie - dodaje.

Zimą w podobny sposób Ruch wyróżnił innego młodego bramkarza grup młodzieżowych. Wtedy z zespołem trenował Kamil Lech - syn Piotra, bramkarza, który zdobywał na Cichej mistrzostwo Polski.

W Kamieniu sztab trenerski będzie miał do dyspozycji czterech bramkarzy. Oprócz Gojowczyka na obozie trenują Michal Pesković, Matko Perdijić i Damian Matras.

Na Śląsku został Mateusz Struski. Zawodnik po okresie wypożyczenia do GKS-u Tychy wrócił na Cichą. Beniaminek pierwszej ligi nie jest zainteresowany wykupem Struskiego, a to oznacza, że zawodnik będzie szukał nowego klubu. 24-letni bramkarz z Pszczyny grał już w Gwarku Zabrze, MRKS-ie Czechowice-Dziedzice, Walce Makoszowy i Olimpii Grudziądz.

Kadra Ruchu na zgrupowanie w Kamieniu

Bramkarze: Dawid Gojowczyk, Damian Matras, Matko Perdijić, Michal Pesković.

Obrońcy: Żeljko Djokić, Michał Kołodziejski, Igor Lewczuk, Arkadiusz Lewiński, Maciej Sadlok, Michał Staszowski, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski.

Pomocnicy: Łukasz Janoszka, Hubert Kotus, Marcin Malinowski, Filip Starzyński, Paweł Lisowski, Jakub Smektała, Gabor Straka, Kamil Włodyka, Marek Zieńczuk.

Napastnicy: Paweł Abbott, Maciej Jankowski, Andrzej Niedzielan, Arkadiusz Piech, Pavel Szultes.