Sport.pl

Waldemar Fornalik za Franciszka Smudę? Sześć argumentów na "tak"

Fakt, że najlepszy trener minionego sezonu jest naturalnym kandydatem do przejęcia drużyny narodowej nie powinien nikogo dziwić.
- Szkoleniowiec Ruchu to najpoważniejszy kandydat do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Polski - informuje telewizja TVP Info. Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej.

Czy najlepszy trener minionego sezonu nie powinien być naturalnym kandydatem do zastąpienia Smudy? Argumenty za takim rozwiązaniem można mnożyć.

1. Fornalik wyciska z Ruchu więcej niż ktokolwiek by oczekiwał. Czy tego nie potrzebuje reprezentacja? W ostatnich trzech latach zdobył z niebieskimi drugie i trzeciej miejsce w lidze w sytuacji, gdy wielu ekspertów wieszczyło niebieskim spadek.

2. Nie kieruje się "nosem" jak Smuda, tylko konsekwencją, żmudnymi badaniami i ciągłym monitorowaniem zdrowia zawodników. Dzięki czemu Ruch uchodzi za świetnie fizycznie przygotowany zespół. Drużynie Fornalika w drugich połowach meczów nikt prądu nie wyłącza.

3. Stawia przede wszystkim na Polaków. Nie będzie szukał drogi na skróty. Nie będzie naciskał, żeby dać paszporty piłkarskim synom i wnukom emigrantów. Ruch to najbardziej polski zespół z czołówki ekstraklasy i Fornalik jest z tego dumny.

4. Nie będzie zaglądał zawodnikom w metrykę. Odstawiał od kadry, bo "za stary i bez perspektyw". Liderem drugiej linii w zespole Fornalika jest 37-letni Marcin Malinowski, który właśnie przedłużył kontrakt z drużyną z Cichej o kolejny rok.

5. Znajdzie partnera w ataku dla Roberta Lewandowskiego. Fornalik ceni sobie ofensywną taktykę i grę dwoma napastnikami. Nie rezygnuje z niej nawet, gdy jedzie na boisko potencjalnie dużo silniejszego rywala.

6. Odkryje dla kadry nowych i odkurzy zapomnianych. To pod ręką Fornalika rozbłysnął talent Arkadiusza Piecha - najlepszego zawodnika ekstraklasy w sezonie 2011/12. To w jego drużynie czołowym skrzydłowym ligi na nowo stał się doświadczony Marek Zieńczuk.

Więcej o:
Komentarze (27)
Waldemar Fornalik za Franciszka Smudę? Sześć argumentów na "tak"
Zaloguj się
 • nawasaqi

  Oceniono 12 razy 10

  Jest Majewski, Probierz, Skorża, Engel kożdy ino godo i je podobno wielkim ekspertem w TV więc niech pokożą co potrafią a Waldka KINGA Fornalika zostowcie w spokoju byście go po 3 meczach przegranych zmieszali z błotem...

 • niebieski83

  Oceniono 10 razy 8

  I po co o tym pisać. Jeszcze przez przypadek ktoś to przeczyta i... lepiej nie mówić. Oczywiście, że Waldek jest najlepszym trenerem i dlatego powinien trenować Ruch a nie reprezentację. Mam nadzieję, że jednak PZPN nie czyta gazet i jak zwykle wybierze selekcjonera po znajomości.

 • toja20

  Oceniono 9 razy 7

  Ręce precz polaczki od Waldka!!! Najpierw rozwalcie cały ten pierd..... PZPN!!

 • eduardo70

  Oceniono 23 razy 5

  Fornalik to najlepsza polska opcja. Potrfił z biednym Ruchem walczyć o MP. To tym bardziej z reprą sobie poradzi. Tylko jest jeden problem BETONOWYCH WARSZAWIAKÓW w pzpn !!! Oni wolą swojego Majewskigo albo innego słabasa Skorzę !!!

 • bormea

  Oceniono 10 razy 4

  argument na nie:
  to dobry trener, ale klubowy. właśnie dlatego, że ma dużo czasu na badania, zgranie zespołu, przetrenowanie stałych fragmentów gry, i przede wszystkim danie czasu zawodnikom w dołku na powrót do formy, jest dobrym trenerem klubowym. to nie wystarcza na reprezentację. za kilka lat, po prawdziwych sukcesach, po zbudowaniu autorytetu ponadlokalnego jak najbardziej. teraz jeszcze nie.

 • awonek

  Oceniono 6 razy 4

  Tajner lepszy.

 • dd0

  Oceniono 17 razy 3

  OK ja podam argument na nie, bardzo mocny - w meczach o dużą stawkę przegrywa i to z kretesem - tak było gdy dwukrotnie spotkał się z Legią na wiosnę - przegrał i walkę o Puchar w Kielcach i mecz ligowy o tytuł mistrzowski (inna sprawa, że Legia sama oddała ten tytuł w innych meczach). Jego Ruch podjął walkę, ale miał niewiele do powiedzenia. Dla mnie brak przesłanek by zyskał wiele więcej niż Smuda.

 • skolwiniak

  Oceniono 15 razy 3

  To są mocne argumenty ale zobaczymy co z tego pomysłu wyjdzie :0

 • eduardo70

  Oceniono 8 razy 2

  Waldemar Fornalik jest najlepszym trenerem w Polsce AD 2011/2012 !!! Tylko zagraniczny trener może go przebić !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX