Ruch wciąż bez kapitana. A może taki piłkarz jeszcze nie dojechał na Cichą?

W sobotę Ruch rozegra pierwszy letni sparing z drużyną z Niecieczy. Kto wyprowadzi na boisko drużynę wicemistrzów Polski? Po odejściu Rafała Grodzickiego zespół pozostał bez kapitana.
Grodzicki, który wybrał ofertę Śląska Wrocław to w ostatnich latach kolejny kapitan niebieskich, który pożegnał się z klubem. Wcześniej w podobnej sytuacji byli Krzysztof Pilarz, Grzegorz Baran czy Michał Pulkowski.

Waldemar Fornalik nie wyklucza, że zespół wybierze kapitana jeszcze podczas zgrupowania w Kamieniu, które potrwa do soboty.

- Mam nadzieję, że to będzie prawidłowy wybór - mówi trener.

Maciej Sadlok, obrońca niebieskich wspomina wcześniejsze wybory. - Usiedliśmy w szatni. Napisaliśmy nazwiska naszych faworytów na kartkach, a potem podliczyliśmy głosy i poznaliśmy zwycięzcę - mówi.

Trener Fornalik zaznacza, że możliwości są dwie. - Wybiorę ja, albo zespół. W tym drugim przypadku muszę mieć określoną liczbę głosów. Jeżeli w kadrze jest 24 zawodników, to mnie powinno przypaść, powiedzmy... dziesięć głosów. To oczywiście żart. Ważne, żeby wszystko odbyło się sprawnie i szybko - dodaje z uśmiechem.

Szkoleniowiec podkreśla, że w jego filozofii prowadzenia drużyny kapitan to bardzo ważna postać.

- Na boisku to musi być dobry piłkarz, który pomoże drużynie w trudnych momentach. Rola kapitana jest również ważna w szatni. To powinien być człowiek, który zadba o interesy zespołu. Będzie jego przedstawicielem w rozmowach z zarządem - mówi.

Niewykluczone, że wybór dokona się między Łukaszem Janoszką a Markiem Zieńczukiem.

- Myślę, że teraz najbardziej odpowiednim kandydatem jest Marcin Malinowski. Jemu odpuszczę opaskę chociażby z tego powodu, że każdy kto zostaje kapitanem odchodzi wkrótce z klubu - żartuje Janoszka. Problem jest taki, że Malinowski - najbardziej doświadczony piłkarz Ruchu, nie jest ponoć zainteresowany zaszczytną funkcją.

Kto wie czy najlepszym wyborem nie byłby jednak Marcin Baszczyński? Były piłkarz Ruchu, reprezentant Polski i mistrz kraju wkrótce ma wrócić na Cichą. Wcześniej zawodnik musi jednak rozwiązać kontrakt z Polonią Warszawa.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »