Ruch liczył, że to będzie próba generalna. Gliwice odpowiadają: renowacja

Zespół, ale także działacze niebieskich przygotowują się do przeprowadzki do Gliwic. Klub deklaruje, że będzie woził fanów na mecze za darmo!
Przypomnijmy, że Ruch otrzymał licencję na grę w Ekstraklasie na stadion Piasta. Władze Chorzowa nie tracą nadziei, że planowany remont Cichej sprawi, że PZPN jeszcze dopuści ten obiekt do rozgrywek, ale Ruch zgodnie z planem przygotowuje się do przeprowadzki.

- Nie mamy wyjścia. Jeżeli nie Cicha, jeżeli nie Stadion Śląski, to dlaczego nie Gliwice? To fajny kameralny stadion. Na którym już niezbyt liczna grupa kibiców potrafi zadbać o dobry doping i atmosferę. Nasi kibice nawet na wyjazdowy mecz z Cracovią potrafili stawić się w liczbie trzech tysięcy. Do Gliwic jest bliżej, więc nie powinno być gorzej - mówi trener Waldemar Fornalik.

Ruch też chce zadbać o frekwencję. - Aby ułatwić naszym fanom dotarcie na mecze postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i zapewnić darmowy transport na gliwicki stadion. W dniu meczu z wybranych "niebieskich miast" do Gliwic kursować będą specjalne pociągi i autokary dowożące kibiców na stadion. Szczegółowe informacje na ten temat opublikujemy na naszej stronie internetowej na początku przyszłego miesiąca - wyjaśnia Donata Chruściel, rzecznik prasowy Ruchu.

Debiutem Ruchu w Gliwicach może być mecz w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Może, ale nie musi. Niebiescy liczą, bowiem, że władze UEFA zgodzą się, by niebiescy zagrali eliminacyjne spotkania na Cichej.

Chorzowski stadion miał wizytować delegat UEFA, ale póki co na Śląsk nie dotarł. Prawdopodobnie stanie się to dopiero po poniedziałkowym losowaniu rozgrywek.

Trener Fornalik liczy, że przed każdym meczem w Gliwicach jego zespół będzie miał możliwość trenowania na tamtejszym obiekcie. - 3 lipca gramy sparing z Piastem. Liczyłem, że to będzie pierwsza okazja, żeby bliżej poznać ten obiekt. Przetrzeć się. To byłoby optymalne rozwiązanie, ale z tego co usłyszałem nie będzie to możliwe, gdyż Gliwice planują w tym czasie renowację boiska - wyjaśnia szkoleniowiec niebieskich.

Ruch przygotowuje się już do sprzedaży wejściówek i biletów na mecze w Ekstraklasie i eliminacjach Ligi Europejskiej. Informacje na ten temat znajdziecie tutaj. http://www.ruchchorzow.com.pl/?page=articles-news&article_id=10864&article_category=5&category=news