Sport.pl

Kibice z Czech będą jeździć na mecze Ruchu

Pavel Sultes, nowy napastnik Ruchu jest pewny, że podczas spotkań będę wspierać go także jego rodacy. - Jeździli na moje mecze, gdy grałem w Warszawie. Teraz będą mieć na stadion znacznie bliżej - mówi.
27-piłkarz pochodzi z Veltic. To małe miasteczko (niespełna 4 tysiące mieszkańców) w kraju "południowomorawskim". Co ciekawe na początku XX wieku Veltice nie miały z Czechami wiele wspólnego. Miasto należało wtedy do Austrii, a w 1910 roku mieszkało w nim tylko 34 Czechów!

Przed przyjazdem do Polski Sultes grał m.in w klubach z Ołomuńca i Opawy. - Czeska liga jest bardziej techniczna. W Polsce natomiast preferuje się futbol siłowy, bardziej wybiegany, "fizyczny". Podoba mi się też to, że tak wielu kibiców chodzi na mecze polskiej ligi - mówi.

Teraz będzie ich więcej, bo Sultes ma też swoich fanów w Czechach. - Była grupa osób, która jeździła na moje mecze do Warszawy. To nie było takie proste. Podróż ze stolicy do domu zajmowała mi czasami dziewięć i więcej godzin. Chorzów leży jednak znacznie bliżej granicy. Myślę, że podróż zajmie mi około trzech godzin - mówi piłkarz.

Zawodnik nie wie jeszcze, na jakiej pozycji ustawi go trener. - Najlepiej czuję się w ataku, ale w trakcie sezonu wiele może się jeszcze zmienić. Słyszałem, że trener widzi mnie na boku. Zagram wszędzie, byle do przodu - uśmiecha się.

Sultes w jednym z wywiadów powiedział, że przyjął ofertę Ruchu, ponieważ śląski klub gra w europejskich pucharach. - To oczywiście był tylko jeden z argumentów, który pomógł mi w podjęciu decyzji. Ruchu to przede wszystkim mocny zespół, który prowadzi znakomity trener. To jest najważniejsze - dodaje piłkarz, który wybrał już mieszkanie na Śląsku. - Formalnościami zajmuje się mój menedżer. Liczę, że po zakończeniu zgrupowania w Kamieniu wprowadzę się już do nowego lokum - uśmiecha się.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (3)
Kibice z Czech będą jeździć na mecze Ruchu
Zaloguj się
  • eduardo70

    Oceniono 2 razy 0

    Popieranie gorola Gorzelika jest śmieszne :)

  • stroszek233

    Oceniono 2 razy 0

    Sultes przyszedł dla Fornalika i jego szkoły. Teraz GOROLE nam kradną trenera i klub się posypie.. Przecież to celowe. Ślązacy powinni pracować na swoje konto a nie na konta pajaców z PZPN. tO CO DZIEJE SIĘ TEAZ WOKÓŁ UCHU TO TYPOWA DYWESJA. pzpN I SITWA NIE POZWOLI NA TO BY ŚLĄSKI KLUB ÓSŁ W SIŁĘ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX