Sport.pl

Waldemar Fornalik wybrał najlepszy mecz Euro. "3-5-2. A mówią, że to przestarzała taktyka..."

Szkoleniowiec Ruchu jest pod wrażeniem Euro 2012. - To piękna impreza. Oprawa, stadiony, poziom sportowy - bardzo wysoki poziom. Stanęliśmy na wysokości zadania - uważa.
Fornalik oglądał z bliska dwa ostatnie turnieje o mistrzostwo świata w Niemczech i RPA.

- Na pewno nie mamy się czego wstydzić. Piłka się broni. W fazie grupowej nie było nawet jednego spotkania, które zakończyłoby się bezbramkowym remisem. To trzeba docenić. W meczach mistrzostw świata dostrzegałem jednak więcej kunktatorstwa. W Euro dyscyplina taktyczna, zabezpieczenie własnej bramki są ważne, ale to nie zmienia faktu, że dla wszystkich liczy się przede wszystkim piękno gry i zwycięstwo - mówi trener Ruchu.

Z meczów, które dotąd obejrzał Fornalik najwyżej ocenił potyczkę Włochów z Chorwatami (1:1). - Największe wrażenie zrobiła na mnie pierwsza połowa tego spotkania. Organizacja gry. Przejście z defensywy do ataku. Włosi grali systemem 3-5-2, których był popularny w czasach, gdy sam grałem w piłkę, a dziś uchodzi za przestarzały. Włosi temu zaprzeczyli. Pokazali, że i w takim ustawieniu można grać skutecznie i dobrze - podkreśla szkoleniowiec, który uważa, że piątkowa potyczka w ćwierćfinale pomiędzy Grecją, a Niemcami będzie mieć wiele podtekstów.

- Wiadomo ile znaczą dziś niemieckie pieniądze dla greckiej gospodarki. Jeżeli Grecy wygrają to mogą mieć problem - uśmiecha się Fornalik, który żałuje, że w tej fazie mistrzostw nie może już oglądać reprezentacji Polski.

- Gdy grają nasi to jednak człowiekiem targają prawdziwe emocje. Często patrzę na mecz chłodnym okiem. Analizuję, szukam odpowiedzi na pytania. Przed ekranem telewizora nie wszystko widać. Dla mnie zawsze interesujące jest, jak piłkarze zachowują się bez piłki. Jak się ustawiają, przesuwają. To jednak widać najlepiej, gdy stoi się obok boiska - podkreśla.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (2)
Waldemar Fornalik wybrał najlepszy mecz Euro. "3-5-2. A mówią, że to przestarzała taktyka..."
Zaloguj się
  • franekblog

    Oceniono 6 razy 4

    To chyba Fornalik zaklepany na selek skoro nagle zaczal sie udzielac

  • wilk.krakus44

    0

    Jestem zwolennikiem zatrudnienia trenera z nazwiskiem (najlepiej niemca) i oczywiście z sukcesami.A jeżeli ma to być polak to tylko i wyłącznie ktoś z dwójki Fornalik - Probierz . Nowak moim zdaniem odpada . Pracuje w innych (amerykańskich) realiach i to z bardzo różnymi osiągnięciami .Europejska piłka jest trochę inna choćby taktycznie.Zatrudnianie ludzi typu Leńczyk ,Kasperczak czy Kaczmarek jest spóżnione o jakieś 10-12 lat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX