Radni Chorzowa za remontem Cichej. Miasto znalazło w budżecie 1,3 miliona złotych

W Chorzowie ruszy teraz wyścig z czasem. Władze miasta liczą, że remont Cichej sprawi, że Ruch rozpocznie sezon na własnym obiekcie.
Przypomnijmy, że chorzowski klub otrzymał licencję na grę w Ekstraklasie na stadion Piasta Gliwice. Przestarzała Cicha nie przekonała członków Komisji Licencyjnej.

Z takim werdyktem nie chcą się pogodzić władze miasta. Podczas czwartkowej sesji Rada Miasta zapadła decyzja o remoncie obiektu Ruchu. Radni dokonali zmian w budżecie i przeznaczyli na ten cel 1,3 miliony złotych.

Pieniędzy ma m.in. wystarczyć na modernizację trybun i nowe ogrodzenie. Nie wiadomo czy to wystarczy, gdyż wcześniej przedstawiciel PZPN szacował, że w Cichą - by ta sprostała wymogom licencyjnym - trzeba zainwestować od 4 do 5 milionów złotych. Gra jest tym bardziej ryzykowna, gdyż miasto planuje budowę nowego obiektu.

Prezydent Andrzej Kotala wierzy jednak, że Ruch zacznie sezon na Cichej. Sprzyja temu terminarz Ekstraklasy, gdyż Ruch będzie gospodarzem pierwszego spotkania dopiero w czwartej kolejce, gdy zmierzy się z Koroną Kielce (15- 16 września).