Sport.pl

Legendarny piłkarz Panathinaikosu Ateny zastąpi Waldemara Fornalika?

Szkoleniowiec Ruchu Chorzów wciąż pozostaje głównym kandydatem do zastąpienia Franciszka Smudy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Jeżeli tak się stanie, to kto poprowadzi Ruch?
Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej ma dokonać wyboru nowego selekcjonera 10 lipca. Jeżeli będzie nim Fornalik, to Ruch znajdzie się w kłopotliwej sytuacji. Dziewięć dni później niebiescy rozegrają bowiem pierwszy mecz w eliminacjach Ligi Europejskiej.

Z naszych informacji wynika, że najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Waldemara Fornalika na trenerskiej ławce Ruchu jest jego młodszy brat i asystent Tomasz Fornalik.

"Przegląd Sportowy" twierdzi, że "faworytem mediów" jest Krzysztof Warzycha. Znakomity napastnik, który w 1989 roku poprowadził Ruch do ostatniego mistrzostwa Polski w historii klubu, to także jedna z legend Panathinaikosu Ateny. Po zakończeniu kariery Warzycha osiadł w Grecji. Współpracował z Panathinaikosem, a ostatnio pracował w roli trenera w IV-ligowym, amatorskim zespole - Aigaleo Ateny

- Wkrótce mam zamiar odwiedzić Cichą, ale na razie nie otrzymałem żadnej oferty pracy w moim byłym klubie. Nie będę zaskoczony, gdy Waldek przejmie reprezentację po Franciszku Smudzie. Warto dać mu szansę - mówi "PS" Warzycha. - Jeśli okaże się, że mam go zastąpić, będzie to dla mnie bardzo dobry news. Fajnie byłoby wrócić do Chorzowa w roli trenera, ale przeprowadzka do Polski to nie jest dla mnie taka prosta rzecz - zaznacza Warzycha, który w Grecji zajmuje się swoją akademią piłkarską. Były piłkarz Ruchu zaznacza, że ma też oferty pracy z drugiej ligi greckiej oraz z pierwszej ligi cypryjskiej.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (2)
Legendarny piłkarz Panathinaikosu Ateny zastąpi Waldemara Fornalika?
Zaloguj się
  • rucki

    Oceniono 2 razy 0

    "warto dać mu szansę" - a komu nie warto dawać szansy? reprezentacja Polski nie jest od dawania komuś szans, musimy być pewni, że będzie dobrze! tę pewność gwarantuje tylko trener spoza polskiego środowiska...

  • muminos1975

    Oceniono 4 razy 0

    to byłoby cos

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX