Sport.pl

Spór o przyszłość Ruchu Chorzów. Prezes i prezydent nie mówią tym samym głosem

Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich widzi Ruch na Stadionie Śląskim. Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa na nowym obiekcie przy ulicy Cichej.
Do dyskusji na ten temat doszło podczas czwartkowej sesji Rady Miasta. Przypomnijmy, że radni przegłosowali zmiany w budżecie, które umożliwią prezydentowi zainwestowanie w Cichą 1,3 miliona złotych. Dzięki temu przestarzały obiekt ma spełnić wymogi licencyjne, a Ruch zaniecha przeprowadzki do Gliwic.

Smagorowicz podczas sesji rady miasta powiedział, że "teraźniejszość Ruchu w Chorzowie została zachwiana". - Decyzja o przeprowadzce do Gliwic była bolesna, ale konieczna. W przeciwnym wypadku nie byłoby nas dziś w Ekstraklasie. Nie dostalibyśmy licencji - podkreśla Smagorowicz, który ma nadzieję, że po przeprowadzeniu koniecznych remontów Ruch jeszcze w tym sezonie wróci do Chorzowa.

Prezes niebieskich zaznacza jednak, że to nie jest to na czym mu tak naprawdę zależy. - Miejsce Ruchu jest na dużym nowoczesnym obiekcie. Takim, jak Stadion Śląski. Przeprowadzka na taki obiekt daje nam dużo większe możliwości. Te dotyczą zarówno rozwoju sportowego , jak i pozyskiwania nowych sponsorów i udziałowców spółki - dodaje.

Andrzej Kotala - cytowany przez portal chorzowianin.pl - powiedział podczas sesji, że ma obawy czy Ruch wypełni opasłe trybuny Śląskiego. Przypomnijmy, że chorzowski obiekt po zakończeniu remontu będzie mógł pomieścić 55 tysięcy osób.

Prezydent jest więc zdecydowany na budowę nowego stadionu na Cichej. - Naszą rolą jest to, aby przebudować ten obiekt. Może nie na 20, a 15 tysięcy miejsc - mówi.

Pisaliśmy, że pomysł prezydenta to nie jest dobra wiadomość dla Ruchu.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (2)
Spór o przyszłość Ruchu Chorzów. Prezes i prezydent nie mówią tym samym głosem
Zaloguj się
  • markinwords_91

    Oceniono 2 razy 2

    Ruch ma mieć nowy stadion super. ale po co w takim razie dofinansowuje się obecny stadion, wrzucając pieniądze w tymczasowe poprawki, które w perspektywie czasu nic nie wnoszą. Zmienia się jedynie to że Ruch przez kolejny sezon gra na rozwalających się trybunach. Ale przecież w Chorzowie przed wyborcami pana Kotali dlatego to tylko dobrze wygląda. Ile można, jak długo jeszcze poprawkami będzie się mydlić oczy zamiast pieniądze wykorzystać w odpowiedni sposób. Nie rozumie takiego zachowania. dawać po kilka milionów rocznie na stadion byle tylko dostał licencję zamiast te pieniądze skumulować, bo przecież Cicha i tam musi być budowana od nowa, wiec te pieniądze są wyrzucana w błoto...

  • darako1970

    Oceniono 4 razy 2

    Ruchowi należy się nowy stadion taki na 20 000 i tyle w temacie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX