Sport.pl

Nowy stadion Ruchu będzie kosztował ponad 500 milionów złotych!

Działacze niebieskich widzą przyszłość klubu na największym obiekcie na Śląsku. Problem w tym, że nikt nie wie, kiedy na stadionie znowu będą się odbywać nie tylko sportowe imprezy.
Przebudowa Stadionu Śląskiego wciąż się przedłuża. Rok temu podczas podnoszenia linowej konstrukcji zadaszenia areny pękły dwa tzw. krokodyle, czyli staliwne elementy łączące liny. Do tej pory nie wykonano nowych. Inspekcja budowlana wciąż wyjaśnia przyczyny awarii. Wyniki pracy inspektora mamy poznać do końca roku. Modernizacja Stadionu Śląskiego będzie kosztować co najmniej 510 milionów złotych.

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu niepokoi się przedłużającą się przebudową Śląskiego. - Miejsce Ruchu jest na dużym nowoczesnym obiekcie. Takim jak Stadion Śląski. Przeprowadzka na taki obiekt daje nam dużo większe możliwości. Te dotyczą zarówno rozwoju sportowego, jak i pozyskiwania nowych sponsorów i udziałowców spółki - mówi i dodaje, że chciałby w końcu usłyszeć, kiedy obiekt będzie służył piłkarzom.

Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego, do którego należy stadion, stwierdził ostatnio, że "lipiec lub sierpień 2013 roku to realny termin". Pytany o pesymistyczny wariant, który zakłada, że w najgorszym razie arena będzie gotowa w 2014 roku odpowiedział, że "to raczej ponury żart".

Podczas ostatniej sesji rady miasta chorzowscy radni pytali prezydenta Andrzeja Kotalę i prezesa Smagorowicza o przyszłość Ruchu. Przypomnijmy, że Kotala chce, żeby niebiescy grali w niedalekiej przyszłości na nowym stadionie na Cichej.

- Na rzeczową dyskusję znowu zabrakło czasu, ale na pewno wrócimy do niej po wakacjach. W Chorzowie odbędzie się wtedy debata nad Ruchem. Nad jego przyszłością. Stadionem, na którym ma grać. Liczymy, że naszym gościem będzie marszałek Matusiewicz i wtedy w końcu dowiemy się, kiedy Ruch zagra na Śląskim - mówi Ryszard Sadłoń, przewodniczący komisji kultury i sportu.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (23)
Nowy stadion Ruchu będzie kosztował ponad 500 milionów złotych!
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 22 razy 14

  Za to, co się dzieje w tej materii ktoś powinien pójść siedzieć.

 • marqin

  Oceniono 31 razy 13

  Ruch szybciej wybudowałby nowy stadion, zamiast czekać na dokończenie remontu tego truchła... Stadion Śląski nie nadaje się do futbolu, zwłaszcza porównując z nowymi stadionami w Polsce (stadiony na Euro, Lubin, Kielce). Jak prezes Ruchu mówi o "nowoczesnym stadionie" to wywołuje to tylko uśmiech politowania. Nowoczesny stadion będzie miał Górnik Zabrze - odpowiedni wielkością i taki, na którym widać piłkarzy bez lornetki...

 • hoover85

  Oceniono 13 razy 9

  jak gazeta wymyśli tytuł to po prostu facepalm to za mało... aż konto założyłem żeby to skomentować! bijecie już rekord i po prostu chyba przestane was czytać...

  jesteście gorsi niż fakt... tania sensacja i sezon ogórkowy u was króluje!

 • adamzd

  Oceniono 10 razy 8

  Ten artykul jest tak glupi ze szkoda komentowac

 • polsz

  Oceniono 8 razy 6

  "Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego, do którego należy stadion, stwierdził ostatnio, że "lipiec lub sierpień 2013 roku to realny termin". Pytany o pesymistyczny wariant, który zakłada, że w najgorszym razie arena będzie gotowa w 2014 roku odpowiedział, że "to raczej ponury żart". "

  Nie żart a "oczywista oczywistość". Każdy, kto był w okolicach stadionu widzi, że prace są w lesie. Podobno miał być gotowy rok temu ale pękł "krokodyle". Więc nie można było zrobić zadaszenia trybun. Ale dlaczego nie zrobiono całej reszty?? Analiza czemu pękły korkodyle ma być zrobiona do końca roku. Czyli marszałek dostanie ją na początku 2013. Wtedy trzeba zanalizować dokument i najprawdopodobniej zaprojektować nowe uchwyty. Taki projekt to jakieś 3-4 miesiące. Potem znaleźć wykonawcę i wykonać zaczepy kolejne 3-4 miesiące. Czyli mamy sierpień a "krokodyle" już są na stadionie. Dwa miesiące na podnoszenie konstrukcji linowej. jest październik. Takiego dachu nie można ułożyć w deszczu lub w nniskich temperaturach (uszczelnienia silikatowe "nie złapią). Czyli zakładanie dachu odkładamy na wiosnę. Na koniec czerwca dach już położony, prace wykończeniowe i porządkowe i voila. Stadion gotowy. W lipcu-sierpniu. Tylko, że 2014 roku.

 • ergosumek

  Oceniono 10 razy 4

  I kolejne pół miliarda jak psu w dupę?
  Frekwencja na meczu 2000, a stadion na 50.000?
  W Polsce przez najbliższe 20 lat klubom ekstraklasy wystarczą stadiony na góra 15.000, jak w Kielcach, Lubinie, to sie buduje w rok, półtora, a i tak będą na meczach do połowy puste.
  Na stadion z bieżnią nie przyjdzie dziś pies z kulawą nogą, to anachronizm.
  Niech ktos sie opamieta i przestanie trwonic pieniadze, juz mamy stadiony i autostrady 4 razy droższe niż na świecie, może starczy tego marnotrawstwa, najpierw rozliczmy to, cośmy nabudowali na łapu capu.

 • szwesta

  Oceniono 14 razy 4

  juz grali na slaskim dla 6 tys ludzi.....no chyba ze gornik przyjezdzal to bylo 40 tys....a przy innych meczach slabiutko...plakali ze sie nie oplaca....kpiny jakies

 • waldi1986

  Oceniono 4 razy 2

  przepraszam, to co się tam teraz dzieje? robi się chociaż coś wokół stadionu?

 • vadim33

  Oceniono 11 razy 1

  Zamiast się dogadać i wybudować jeden porządny stadion, to każda wioska, każdy przysiółek będzie mieć swój stadion, który będzie stał pusty lub prawie pusty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX