Napastnik Ruchu żegna się z Bukową. Sześć kolejnych dylematów niebieskich

Patryk Stefański, napastnik niebieskich nie będzie dłużej grał w GKS-ie Katowice. Chorzowianie szukają też klubów dla sześciu następnych piłkarzy.
O powrocie Stefańskiego na Cichą przesądza Mirosław Mosór, dyrektor sportowy chorzowskiego klubu. - W GKS-ie nie zostanie, ale mam nadzieję, że nadal będzie występował w pierwszej lidze. Wiem, że w składzie Zagłębia Sosnowiec ponownie chętnie widziałby go trener Jerzy Wyrobek. Gra w drugiej lidze w jego przypadku to jednak ostateczność - zaznacza Mosór.

Bez klubu pozostaje też pięciu zawodników, którzy w ostatnim sezonie grali w Tychach: Bartłomiej Babiarz, Daniel Feruga, Paweł Lesik, Marcin Sobczak i Mateusz Struski. GKS-owi najbardziej zależało na Babiarzu i Ferudze, ale pierwszoligowca nie stać na ich wykupienie. - Liczymy, że Lesik trafi do Zawiszy Bydgoszcz. Z kolei Babiarzem interesuje się GKS Katowice. W najbliższych dniach wszystko powinno się wyjaśnić. W grę wchodzą zarówno wypożyczenia, jak i transfery definitywne - dodaje Mosór.

Nieoczekiwanie bez klubu jest też napastnik Bartosz Flis, który po sezonie miał trafić na zasadzie transferu definitywnego do Arki Gdynia. Klub z Trójmiasta poinformował jednak, że nie stać go na wykupienie zawodnika. - Flisem interesuje się Cracovia - mówi Mosór.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »