Sport.pl

Piłkarz Ruchu wyjaśnia Piastowi, kiedy jest dobra pora na testowanie piłkarzy

Grzegorz Kuświk, nowy napastnik niebieskich, dziwi się Piastowi Gliwice, że przyjechał na Cichą, aby testować nowych zawodników.
Przypomnijmy, że do wtorkowego spotkania ostatecznie nie doszło . Sztab szkoleniowy niebieskich poirytowany składem, jaki chciał wystawić przeciwko Ruchowi trener Marcin Brosz, odmówił gry.

Na Cichej zawrzało. Piłkarze i trener niebieskich powtarzali zdanie o "braku szacunku".

- To prawda. Jeżeli przyjeżdża się na mecz z wicemistrzem Polski, który dodatkowo odbywa się na jego stadionie i w obecności tylu kibiców [na trybunach usiadło około tysiąca osób - przyp. red.], to nie wypada grać tylko testowanymi zawodnikami. Na testy zawsze znajdzie się czas. W tygodniu, w meczu rozgrywanym na własnym stadionie. Poza tym trzeba o tym uprzedzić - mówił Kuświk, który w wewnętrznej gierce, która odbyła się zamiast sparingu, strzelił bramkę.

Piast odniósł się do odwołanego sparingu w specjalnym oświadczeniu .

"W związku z odwołaniem przez sztab szkoleniowy Ruchu Chorzów meczu sparingowego pragniemy przeprosić naszych kibiców, którzy stawili się licznie na stadionie przy ulicy Cichej. Mecz kontrolny z Ruchem Chorzów był ważnym elementem w cyklu przygotowań do rozgrywek ekstraklasowych w sezonie 2012/2013. Klub GKS Piast S.A. posiada własną politykę transferową, która zakłada testowanie szerokiej kadry zawodników, którzy mogą potencjalnie wzmocnić nasz zespół".

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (1)
Piłkarz Ruchu wyjaśnia Piastowi, kiedy jest dobra pora na testowanie piłkarzy
Zaloguj się
 • stroszek233

  Oceniono 6 razy 0

  Przepraszam ale Piast kopie sobie grób na Górnym Śląsku. Należało Ruch uprzedzić o dyrdymałach testowanych graczy. Dobrze wiedzą ,że Ruch się szykuje na puchary.Gó.... zarobią na wynajęciu stadionu bo grać będziemy w Chorzowie w takim razie. I niech apmiętają ,że za rok dwa będą mieli najgorszy stadin na Śląsku więc te pianie hymnów jakcy to są do przodu jest na wyrost. Ich miejsce jest w II lidze . A nierozliczone mecze kupione za pośrednictwem pana B?
  Górnik-wróg
  GKS-wróg
  Polonia-wróg
  Cidry-wróg
  Oni zdaje się liżą wora tym tajojom z Gdańska co po wojnie zi Lwowa na szber Dworu Artusa przyjechali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX