Sport.pl

Gabor Straka przedłużył kontrakt z Ruchem Chorzów. "Nadal chciałem tu grać".

31-letni Słowak gra na Cichej od 2008 roku. Trafił do Ruchu, gdy trenerem zespołu był jeszcze Duszan Radolsky.


Nowa umowa Straki będzie obowiązywała przez rok, ale znalazł się w niej również zapis o możliwym przedłużeniu kontraktu na kolejny sezon.

Negocjacje ze Straką trwały kilka tygodni. - Byłem spokojny o finał rozmów, gdyż nadal chciałem grać w Ruchu. Teraz mogę skoncentrować się wyłącznie na grze - mówi piłkarz, który cieszy się, że nadal będzie mógł grać dla chorzowskich fanów. - Zawsze mocno nas wspierają - to był jeden z ważniejszych argumentów za tym, żebym tutaj został - zatem nie wypada nam grać gorzej niż w minionym sezonie - mówi pomocnik, który podkreśla, że nie jest jeszcze w najlepszej dyspozycji. - Dam radę. Do pierwszego meczu w Lidze Europejskiej moja forma będzie już optymalna - dodaje.

Przypomnijmy, że Ruch zagra w drugiej rundzie eliminacji LE (19 lipca) ze zwycięzcą z pary Birkirkara FC - Metalurg Skopje. - W czwartek nasi potencjalni przeciwnicy grają pierwsze spotkanie, więc być może będziemy wiedzeć coś więcej o sile tych zespołów. Dziś stawiam na jedenastkę Metalurga. To wydaje się być silniejszy rywal, niż zespół z Malty - uważa Straka.Więcej o: