Sport.pl

Działacz Piasta: Ruch zrobił medialny show, bo chciał nas poniżyć

PRZEGLĄD PRASY. - Odwołanie sparingu w Chorzowie było skandalem i wyrazem niskiej etyki zawodowej pokazanej wobec kibiców, którzy przyszli na stadion - mówi na łamach katowickiego Sportu wiceprezes gliwickiego klubu, Jarosław Kołodziejczyk.
Przypomnijmy, że Ruch zerwał wtorkowy sparing z Piastem, bo w zespole z Gliwic mieli grać testowani zawodnicy.

- Błędy były popełnione po obu stronach, więc wszystko powinno pozostać w szatni. Tymczasem działacze i szkoleniowcy Ruchu zrobili medialny show, bo chcieli nas poniżyć. Medialnie nie jesteśmy tak mocni jak oni i dlatego prasa pokazała rację tylko jednej strony (dopiero kilka godzin później w oficjalnym komunikacie gliwiczanie odnieśli się do wydarzeń - przyp. red) - uważa Kołodziejczyk.

- Znęcanie się nad gośćmi, którzy najpierw są zapraszani na kolację, a później mówi im się 'opuśćcie lokal, bo jesteście źle ubrani' świadczy o kulturze ludzi. Kluby ekstraklasowe powinny się szanować - dodaje działacz Piasta.

Czy w związku z wtorkowymi wypadkami Piast nie wycofa zgody na występy Ruchu w lidze na gliwickim obiekcie. - Nie łączmy biznesu ze sportem. Jeśli niebiescy zapłacą za wynajem naszego stadionu to będą na nim grać - kończy Kołodziejczyk.

Więcej w czwartkowym Sporcie.

Ruch, Piast i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (3)
Działacz Piasta: Ruch zrobił medialny show, bo chciał nas poniżyć
Zaloguj się
 • slimslider

  0

  .."Nie łączmy biznesu ze sportem."- sport (pilka nozna) jest biznesem panie Kołodziejczyk. Trzeba szybko to tej Extraklasy sie dostosowac, bo inaczej bedzie smutno w Gliwicach.

 • siemce00

  Oceniono 16 razy 0

  Ruch chciał grać sparing z Piastem Gliwice. Z Piasta przyjechał tylko sztab szkoleniowy i pewnie jakiś działacz, więc nie mieli z kim grać.

 • matka_bosaka

  Oceniono 14 razy -4

  Jak idziesz w gości, to załóż garnitur buraku. Jakby chcieli grać z plewami to by sobie wzięli jakiś Rozwój Katowice albo jako inna drużyna, nawet z altreichu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX