Sport.pl

Piechniczek w Ruchu za Fornalika w kadrze? "Tak, Boniek i Dudek również..."

"Fakt" poinformował, że Antoni Piechniczek ma zająć miejsce w radzie nadzorczej niebieskiej spółki. Przypomnijmy, że były selekcjoner reprezentacji popiera kandydaturę Waldemara Fornalika na nowego trenera kadry.
Decyzja o tym, kto zastąpi Franciszka Smudę, zapadnie 10 lipca. Fornalik jest faworytem do objęcia sterów reprezentacji.

"Fakt" twierdzi, że popierający Fornalika Piechniczek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, jest jednym z kandydatów do zajęcia miejsca w radzie nadzorczej Ruchu Chorzów.

- To prawda, a razem z nim Zbigniew Boniek i Jerzy Dudek... - uśmiecha się Donata Chruściel, rzecznik prasowy niebieskich. - Muszę zdementować te informacje, gdyż nie mają żadnego pokrycia w faktach. Cenimy dorobek trenerski, związanego przecież z Ruchem i Chorzowem, Antoniego Piechniczka, ale na Cichej nie zrodził się jeszcze pomysł, żeby zaprosić go do współpracy w roli członka rady nadzorczej - wyjaśnia Chruściel.

Przypomnijmy, że jeżeli PZPN zdecyduje się na podpisanie kontraktu z Fornalikiem, to będzie musiał wypłacić niebieskim odszkodowanie.

Na Cichej usłyszeliśmy, że jeżeli Fornalik obejmie kadrę, to Ruch na pewno na tym nie straci.

Więcej o:
Komentarze (17)
Piechniczek w Ruchu za Fornalika w kadrze? "Tak, Boniek i Dudek również..."
Zaloguj się
 • jodlo

  Oceniono 28 razy 26

  Jeżeli Ruch chce skończyć tak samo jak Odra Wodzisław, to niech zatrudni Piechniczka. Zatrzymał się chłop na latach 80-tych a świat mu uciekł. Obiekt muzealny.

 • raskolnikov74

  Oceniono 11 razy 11

  Współczuję Wam hehe Niebiescy, jeszcze tego żywego trupa, szefa szkolenia PZPN niech Wam dadza...

  A poważnie, to zgroza....

  PS. Strejlał cuchnie trupem nawet przez telewizor, wyraxnie to czuć, polska myśl szkoleniowa, taktyka stworzona gdy jeszcze grało się w sandałach.

 • cada

  Oceniono 12 razy 10

  Łapy precz od Ruchu wy PZPN-owskie dziady! Milion zł odszkodowania to jest jakaś kpina. A Piechniczek w radzie nadzorczej to chyba kara, a nie element odszkodowania. Po co nam taki spruchniały ramol w Ruchu?

 • dupanietrener

  Oceniono 14 razy 10

  Piechniczek tfórca polskiej myśli szkoleniowej mogłby odpie...c sie w koncu od polskiej pilki

 • puch-atek

  Oceniono 8 razy 8

  czy naprawdę nie ma żadnej siły w Polsce żeby rozgoniła to towarzycho raz a dobrze, rozpisać konkursy, wprowadzić jakiś nowy statut, zabezpiecający fachowość członków, zakazujący zatrudnianie krewnych, po którejś tam kondzieli, etc.? Przecież tyle się w świecie piłki zmieniło, trzeba koorwa iść z prądem casu Ja nie mam nic przeciwko karom ze strony UEFA, następnej mafii, ażeby tylko stworzyć nowe struktury PZPN, ażeby żadni leśni dziadkowie, z dziada pradziada, nie sterowali tą podłą i upadlającą instytucją, bez żadnych demokratycznych zabezpieczeń przed zakusami egoistycznego zarządu. Tam nie wystarczy jeden komisarz, ale 7, z uprawnieniami bata,a nie przyglądania się, patrzenia na swędzące rączki. To parodia względem demokracji w Polsce że instytucja znana z korupcyjności, nepotyzmu i wszystkiego co najgorsze, uwsteczniająca rozwój i trwanie sportu właściwie narodowego, mogła być całkowicie niezależna od możliwości restrukturyzacji i kontrolowania jakości funkcjonalności i użyteczności społecznej. Normalnie, skandal. Wpuścić tam buldogi i czołgi,niech to rozniosą w try pisdy, zrównają z ziemią. A potem z aktywnym udziałem społeczeństwa i fachowców zaczęło by się budowanie od podstaw. Nie wiem, pewnie jestem naiwny, bo pasożyty i krwiopijce zawsze znajdą sposoby żeby żerować na innych. No ale jakieś przewietrzenie by się przydało.

 • bartassa

  Oceniono 9 razy 7

  Fornalik ! daj sobie spokój z tym - bo PZPN Cię poniża !!

 • lw73

  Oceniono 7 razy 7

  I teraz pytanie:
  Czy Fornalik to dobry selekcjoner? czy PZPN-owi zależy na tańszym pracowniku.
  Chciałbym się mile rozczarować i życzę Panu Fornalikowi wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia

 • ulanzalasem

  Oceniono 6 razy 6

  Od PRLu się nic nie zmieniło...Sorry, mamy wolność można sobie gadać do woli, ale nikogo to nie obchodzi :D
  Urzędy, organy, ulice - mają nowe nazwy, ale mentalność ludzi, sposób działania jest ciągle taka sama. Od małej gminy po stolicę, od wyłudzających (czyli tych, którzy nie mają do nich prawa) zasiłki po prywaciarzy oszukujących system = nas wszystkich, lekarzy, polityków, wielkiego biznesu, korporacji. Taksówkarze nie mogą działać na rynku bo konkurencja im szkodzi (:D), lekarze/prawnicy nie chcą kas, politycy nie ponoszą odpowiedzialność karnej/finansowej, a w POLSKIM związku PN nie można wprowadzić kuratora, nie jest wstanie sobie z PZPNem poradzić minister sportu, wymiar sprawiedliwości i premier... Potrzebny Bareja II ;)

 • hubert.w.wielkim.kapeluszu

  Oceniono 9 razy 5

  Spieprzaj dziadu do Wisły!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX