Nowa opcja w PZPN. Duet Engel-Nowak za Smudę

PRZEGLĄD PRASY. Polski Związek Piłki Nożnej zapowiada, że w najbliższy wtorek poznamy nowego selekcjonera kadry. ?Sport? informuje, że stery za Franciszka Smudę może przejąć duet Jerzy Engel - Piotr Nowak.
Faworytem do wyścigu pozostaje Waldemar Fornalik, szkoleniowiec Ruchu Chorzów - pisze sportowy dziennik ze Śląska, ale też zaznacza, że szanse ma również Maciej Skorża oraz nowa opcja.

Sporo osób w PZPN-ie forsuje na stanowisko trenera duet Jerzy Engel - Piotr Nowak. Pierwszy byłby "jedynką", a przemawia za nim doświadczenie w pracy z kadrą, którą wprowadził do finałów MŚ w Japonii i Korei.

Nowak, który od lat pracuje w USA, byłby współpracownikiem Engela, który z czasem przejąłby od niego kadrę. Dziennik zaznacza jednak, że Grzegorz Lato - prezes PZPN-u - jest za Fornalikiem. - Jedyne czego nie ma, to doświadczenie międzynarodowe, ale ja 30 lat temu też go nie miałem i byłem dziesięć lat młodszy od Waldka, mając o wiele mniejszy dorobek i mniejsze doświadczenie. Dziś nic nie jest jeszcze przesądzone, tych kilka dni trzeba jeszcze wytrzymać - mówi Antoni Piechniczek, wiceprezes PZPN i były selekcjoner kadry.