Sport.pl

Nowa opcja w PZPN. Duet Engel-Nowak za Smudę

PRZEGLĄD PRASY. Polski Związek Piłki Nożnej zapowiada, że w najbliższy wtorek poznamy nowego selekcjonera kadry. ?Sport? informuje, że stery za Franciszka Smudę może przejąć duet Jerzy Engel - Piotr Nowak.
Faworytem do wyścigu pozostaje Waldemar Fornalik, szkoleniowiec Ruchu Chorzów - pisze sportowy dziennik ze Śląska, ale też zaznacza, że szanse ma również Maciej Skorża oraz nowa opcja.

Sporo osób w PZPN-ie forsuje na stanowisko trenera duet Jerzy Engel - Piotr Nowak. Pierwszy byłby "jedynką", a przemawia za nim doświadczenie w pracy z kadrą, którą wprowadził do finałów MŚ w Japonii i Korei.

Nowak, który od lat pracuje w USA, byłby współpracownikiem Engela, który z czasem przejąłby od niego kadrę. Dziennik zaznacza jednak, że Grzegorz Lato - prezes PZPN-u - jest za Fornalikiem. - Jedyne czego nie ma, to doświadczenie międzynarodowe, ale ja 30 lat temu też go nie miałem i byłem dziesięć lat młodszy od Waldka, mając o wiele mniejszy dorobek i mniejsze doświadczenie. Dziś nic nie jest jeszcze przesądzone, tych kilka dni trzeba jeszcze wytrzymać - mówi Antoni Piechniczek, wiceprezes PZPN i były selekcjoner kadry.

Więcej o:
Komentarze (16)
Nowa opcja w PZPN. Duet Engel-Nowak za Smudę
Zaloguj się
 • mloo

  Oceniono 13 razy 11

  Engel to może ale do domu starców. Precz z tymi Piechniczkami, Engelami, Gmochami. Uczepili się gady stołków jak za komuny. Nasza piłka jest archaiczna tak jak jej szkoleniowcy.

 • model.wieczniewczorajszy

  Oceniono 9 razy 9

  Momencik i zaraz zaraz (to za Buczkowskim) czy ten cały Piechniczek nie przyszedł na gotowe. Ciekawe, bardzo ciekawe w jakim stopniu stroi się w piórka ś.p. Ryszarda Kuleszy ? Przecież to po nim i po tzw. "Okęciu" objął wówczas kadrę. Za drugim razem już mu tak dobrze nie poszło ... tyle że dopiero za drugim razem to była jego robota i jego "selekcjonerka" ... a efekty tego można jak najbardziej nazwać "Meksykiem". Może ktoś wie coś więcej na ten temat ... ja jakoś temu Piechniczkowi "ni w ząb" nie ufam.

 • kacpercel

  Oceniono 11 razy 7

  engel jako wolontariusz nawet śię nie nadaje,tylko cwaniakuje od paru ładnych lat jaki to z niego trener znawca od mycia kufli po piwie chyba

 • akwilon_stg

  Oceniono 8 razy 6

  Nowak tak, ale Engel nie - ten emeryt od wielu lat nie prowadził żadnego zespołu, jest totalnie oderwany od realiów i nowinek trenerskich, a co potrafi, pokazał w Korei.

 • chomikez

  Oceniono 6 razy 6

  to będzie szczyt wszystkiego człowiek pzpnu selekcjonerem prezesem pzpn kręcina i koniec polskiej piłki na kolejne lata....

 • eduardo70

  Oceniono 12 razy 6

  Soccer na plaży tak będzie grała nowa repra :) Engel już raz się zbłaźnił. A Nowak to może amerykańskie dzieci uczyć soccera.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 5 razy 5

  Engel i Nowak, w razie porażki będą się przerzucać odpowiedzialnością. Żadnych duetów.
  Engel to może bajki z Szaranowiczem dzieciom czytać. Nie jest na czasie, ile lat już nie trenuje?, jego wiedza się zdezaktualizowała. Jak i on.

 • dilorenzo

  Oceniono 6 razy 4

  czy ten Engel nie zrozumie ze jego czas minal,a Piechniczek bez Bonka und Co tez by nic nie zrobil.Widza tylko czubek swojego nosa

 • wilk.krakus44

  Oceniono 3 razy 3

  Do póki przy korycie będą tacy ludzie jak Lato i Piechniczek to nie ma co liczyć na zmiany. Trener którego oni wybiorą musi być posłuszny a nie koniecznie dobry fachowiec. Może lepiej żeby Tuskoland rozp... cały PZPN
  nawet kosztem sankcji ze strony UEFA ? Po dwóch latach nas przywrócą i może wtedy nowi ludzie zarządzający związkiem dadzą nadzieje na rozwój polskiej piłki i lepsze wyniki kadry.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX