"Szpieg" Ruchu nadaje z Malty: Wiemy na co się przygotować

Tomasz Fornalik, drugi trener niebieskich oraz Grzegorz Kapica, który odpowiada w chorzowskim klubie ze skauting wybrali się w czwartek na Maltę by rozpracowywać potencjalnego rywala wicemistrzów Polski na europejskich boiskach.
Przypomnijmy, że Ruch zacznie w tym roku zmagania w eliminacjach Ligi Europejskiej od drugiej rundy. 19 lipca na Cichej chorzowianie zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu Birkirkara FC - Metalurg Skopje.

Na razie bliżsi przyjazdu na Śląsk są Macedończycy, którzy zremisowali na wyjeździe (2:2).

- Metalurg to dobrze zorganizowany zespół, który kilka razy był bliski podwyższenia wyniku. Nie udało im się to i na koniec musieli pogodzić się z remisem - mówi Fornalik. Dwa lata temu Ruch grał w eliminacjach LE z maltańską Vallettą FC. Zespół z wyspy na morzu Śródziemnym dał się niebieskim mocno we znaki. Ruch awansował tylko dzięki bramce zdobytej na wyjeździe. Oba mecze zakończyły się bowiem remisami 1:1 i 0:0. Fornalik podkreśla, że drużyna Birkirkary stawia raczej na indywidualne umiejętności. - Preferują grę jeden na jednego - zaznacza szkoleniowiec.

Losy tej rywalizacji rozstrzygną się w najbliższy czwartek w Skopje. - Mamy ten komfort, że możemy obserwować naszego potencjalnego rywala. Dopasować taktykę i skutecznie przygotować się do jej realizacji - mówi asystent Waldemara Fornalika.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »