Sport.pl

PZPN pospieszył się z ogłoszeniem nominacji dla Waldemara Fornalika?

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu przypomina, że Waldemar Fornalik wciąż jest związany kontraktem z wicemistrzem Polski.
Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się do Ruchu z prośbą o negocjacje z Fornalikiem, a potem przesądził, że ten jest szkoleniowcem reprezentacji.

Fornalik, lojalny wobec niebieskich, pojawił się we wtorek na treningu chorzowskiej drużyny. Podkreślał, że wciąż nie podpisał umowy na prowadzenie kadry. Nie potrafił też przesądzić, kiedy dokładnie się to stanie.

Smagorowicz podkreśla, że po ogłoszeniu nominacji dla Fornalika poczuł dumę i wzruszenie, ale szybko otrzeźwiał i przypomina, że trener w marcu podpisał z Ruchem nowy, dwuletni kontrakt. - Zgodziliśmy się na rozmowy PZPN-u z naszym szkoleniowcem, a teraz oczekujemy na kolejny etap negocjacji. Są problemy prawne, które trzeba uzgodnić - zaznacza Smagorowicz.

Na Cichej mówi się, że nowym trenerem Ruchu zostanie młodszy brat selekcjonera - Tomasz Fornalik. Klub już zaprosił dziennikarzy na czwartkową konferencję prasową. - Tylko czy do niej dojdzie? My już przecież mamy trenera. Nazywa się Waldemar Fornalik - uśmiecha się Smagorowicz.

Więcej o:
Komentarze (8)
PZPN pospieszył się z ogłoszeniem nominacji dla Waldemara Fornalika?
Zaloguj się
 • polskieeuro2012.blogspot.com

  Oceniono 33 razy 31

  No to PZPN teraz musi wyłożyć odstępne... :-)

 • 7bart7

  Oceniono 29 razy 27

  1,5 mln zasili budżet klubu. Smagorowicz nie odpuści złotówki

 • lares87

  Oceniono 6 razy 4

  za transfery trzeba płacić

 • spectator_zm

  Oceniono 5 razy 1

  Dajcie spokój! Wiadomo przecież, że Waldemar Fornalik ma w kontrakcie klauzulę o rozwiązaniu kontraktu w przypadku mianowania na selekcjonera reprezentacji, lub propozycji z zagranicy.
  Nie widzę powodów, by przez te kilka, czy kilkanaście dni nie mógł prowadzić Ruchu, tym bardziej, że kontraktu z PZPN jeszcze nie podpisał. Oficjalnie selekcjonerem zostanie najprawdopodobniej od 1 sierpnia.
  Te wszystkie zagrywki Smagorowicza to nic innego jak próba wyciągnięcia od PZPN jakiegoś odszkodowania, czy rekompensaty za oddanie go PZPN-owi. Wszystko jednak zależy od szczegółowych zapisów w kontrakcie...

 • mark6

  Oceniono 13 razy 1

  Trzeba po prostu zrozumieć, że praca selekcjonera to nie harówka 24 godziny na dobę.
  Poza zgrupowaniami to trener tak naprawdę nie ma zbyt wiele do roboty.
  Inna sprawa, że polskiej piłce żaden trener nie pomoże. Jeżeli wypudrowanwe CIOTY zwane zawodnikami mają kondycję na 30 minut gry to o czym mamy dyskutować?

 • rucki

  Oceniono 4 razy 0

  ale ze sam Fornalik juz od wczoraj udziela wywiadow oficjalnie jako selekcjoner, to pan Smagorowicz nie raczyl zauwazyc...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX